Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy w budżecie będą pieniądze na kulturę?

Facebook Twitter

Rada Miasta zapoznała się z założeniami przyszłorocznego budżetu, nad poprawkami pochyliły się też kluby radnych. Czy przewidziano w nim pieniądze na kulturę?

Na razie trudno planować przyszłoroczne wydarzenia, mówią urzędnicy, szczególnie gdy w tym roku trzeba było zrezygnować ze wszystkich dużych imprez.

Temat oczywiście się pojawił, bo układamy przyszłoroczny budżet, ale niestety patrząc na to, co się dzieje, musimy być pesymistami. Zakładamy, że raczej w przyszłym roku dużych plenerowych imprez w przyszłym roku jeszcze nie będzie. Niewielkie pieniądze zaplanowaliśmy np. Dni Częstochowy, ale biorąc pod uwagę tegoroczne doświadczenie, kiedy musieliśmy zrezygnować właściwie ze wszystkich imprez, bo ich po prostu nie wolno było organizować. Podejrzewam, że przyszły rok będzie jeszcze ciężki. Jeśli się mylę, to na pewno poszukamy pieniędzy, jeśli pandemia ustąpi, pozwoli na powrót do normalności, to oczywiście wrócimy też do tych plenerowych imprez.  

O plany kulturalne na kolejny rok pytaliśmy naczelnika aleksandra Wiernego, odpowiedzialnego właśnie za kulturę w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022