Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy tramwaje wyjadą na nowe tory zgodnie z planem, czyli na początku września? Sprawdziliśmy, co nowego wiadomo w sprawie uciążliwej dla mieszkańców inwestycji

Facebook Twitter

MPK nie przewiduje kolejnych opóźnień przy przebudowie linii tramwajowej. Nowe torowisko w Częstochowie ma być gotowe wraz z rozpoczęciem roku szkolnego.

Natomiast już w połowie sierpnia mają zakończyć się prace na skrzyżowaniach w centrum miasta, które w ostatnim miesiącach dały się we znaki kierowcom i pieszym:

Najwięcej jeszcze do zrobienia jest w najbardziej newralgicznym odcinku śródmiejskim. Prace odbywają się wciąż na skrzyżowaniu z al. Armii Krajowej i al. Jana Pawła II. Tam najpóźniej do połowy sierpnia zostaną prace zakończone i tym samym zostanie utrudniony pełny przejazd przez to skrzyżowanie

– tłumaczy Maciej Hasik – rzecznik częstochowskiego MPK. Do połowy sierpnia ma także wrócić „stara” organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Al. Armii Krajowej z Al. Kościuszki oraz ul. Jasnogórską:

To jest ta strona skrzyżowania od strony szkoły muzycznej, od strony sanepidu, która jeszcze jest przymknięta. Wszystko zapowiada, że wykonawca wywiąże się z terminu, który deklarował tak, by zasadnicze prace mogły zakończyć się końcem sierpnia, by od 1 września mógł wrócić ruch tramwajów w całym mieście.

Wszystko wskazuje na to, że tramwaje wrócą we wrześniu na tory. Nie oznacza to jednak, że na dobre pożegnamy się z utrudnieniami w mieście, jak mówi Maciej Hasik, nadal będą realizowane prace wykończeniowe:

Prace związane z mała architekturą, z budową peronów, ze sprzątaniem, z finalizowaniem prac przy przebudowie skrzyżowania ul. Kopernika z ul. Orzechowskiego i al. Wolności, który to zakres jest wyłączony z zasadniczego, dotyczącego sieci tramwajowej, więc to będzie nam jeszcze towarzyszyło i pewnie przeszkadzało, ale to największe utrudnienie związane z przejazdem przez ważne skrzyżowania czy przez torowisko powinny się zakończyć, dlatego wypatrujemy końcem sierpnia końca prac.

Inwestycja częstochowskiego MPK to kosz ponad 115 mln zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj