Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie tramwaje są jednymi z najszybciej jeżdżących w kraju. 3 miejsce to dobry wynik – ocenia MPK

Facebook Twitter

Teraz zaskakujące wieści dla pasażerów komunikacji miejskiej. Częstochowskie tramwaje są jednymi z najszybciej jeżdżących w naszym kraju. W ogólnopolskim rankingu zajęły trzecie miejsce zaraz za Bydgoszczą i Poznaniem.

Częstochowskie tramwaje
Fot. mpk.czest.pl

Częstochowskie tramwaje na 3 miejscu w kraju pod względem prędkości

Na jego potrzeby w tym roku sprawdzane były 173 linie tramwajowe.

Maciej Hasik: Dzięki inwestycjom w poprawę sieci, jakości infrastruktury, co ma swoje przełożenie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania, także czas tej podróży po mieście jest coraz lepszy. Wedle wyników badania portalu Puls Gdańska, przeprowadzonego po raz trzeci, które to badanie określa prędkość, z jaką porusza się statystyczny tramwaj w każdym z miast, w którym takie tramwaje funkcjonują, nasze są jednymi z najszybszych w Polsce.

– komentuje rzecznik MPK, Maciej Hasik. Z rankingu wykluczono linie nocne, weekendowe i turystyczne. Natomiast badano prędkość tramwajów podczas godzin szczytu oraz w czasie zmniejszonego natężenia ruchu w poszczególnych miastach. Częstochowa na tym polu się wyróżnia.

Maciej Hasik: Oczywiście nie chodzi o to, że poruszają się ponad przepisami bądź z prędkością nadmierną. Tylko o to, jak taki średni przejazd wygląda i z jaką prędkością po mieście możemy się tramwajem poruszać. Nasze tramwaje są bardzo atrakcyjną pod tym względem, także alternatywą komunikacyjną jest bowiem tylko w Bydgoszczy jeździ się nieco szybciej tramwajami, a my mniej więcej na poziomie Poznania znajdujemy się na najniższym stopniu podium.

W pierwszej części rankingu Częstochowa zajęła drugie miejsce, a w drugiej kategorii uplasowała się na trzeciej pozycji. Trzecie miejsce zajęliśmy też po uśrednieniu prędkości w obu badanych kategoriach. MPK i samorząd mają plany by tramwaje łączyły też inne dzielnice, ciągle w planach Częstochowy jest linia na Parkitkę.

Trzecie tramwaje w Polsce – to dobry wynik

– dodaje rzecznik.

Maciej Hasik: Trzecie pod względem szybkości tramwaje częstochowskie w Polsce. Ale jeśli mówimy o tym poruszaniu się w szczycie, to nawet te wartości wyglądają jeszcze lepiej. Stąd mamy nadzieję, że i szybciej, i sprawniej, i bezpieczniej, i także po jeszcze nieodkrytych dotąd i nieuzbrojonych w infrastrukturę tramwajową rejonach miastach, tramwaje częstochowskie będą się poruszały równie sprawnie w przyszłości. I tego byśmy sobie życzyli.

Dobry wynik naszego miasta jest efektem prawie w całości wyremontowanej sieci tramwajowej oraz zakupu nowoczesnych pojazdów

– uważa przedstawiciel miejskiego przewoźnika. O wynikach MPK w ogólnopolskim rankingu mówił Maciej Hasik.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024