Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy będą nowi najemcy na dawnym dworcu PKS? Kolej szuka odpowiedniego zagospodarowania terenu

Facebook Twitter

Co dalej z budynkiem po PKS-e? Dwa lata temu PKP kupiło od spółki PKS Częstochowa dworzec autobusowy przy al. Wolności. Obecnie w obiekcie oraz na przylegających do niego terenach nie ma zbyt wielu najemców.

PKP zamierza jednak tę sytuację zmienić:

Bartłomiej Sarna: Obecnie pracujemy nad zwiększeniem wynajmowaniem komercyjnie powierzchni budynku dworca autobusowego w Częstochowie z przeznaczeniem pod działalność biurową i gastronomiczną oraz handlowo-usługową. Staramy się również pozyskać nowych najemców na teren sąsiadujący z budynkiem dworca, gdzie poszukujemy najemców z branży transportowej, którzy będą zainteresowani wynajmem powierzchni pod przystanki, parkingi, komisy samochodowe czy bazy samochodowe. Równolegle do tego procesu kontynuujemy prace nad koncepcją przyszłego, optymalnego zagospodarowania terenu po byłym dworcu autobusowym

– mówi Bartłomiej Sarna z PKP S.A. Jest szansa, że wkrótce budynek nie będzie opustoszały, szczególnie, że właściciel ma plany inwestycyjne wobec tej części posiadanej parceli.

Bartłomiej Sarna: Jesteśmy na etapie analiz i konsultacji wstępnych koncepcji zagospodarowania niniejszego terenu. Chcemy, żeby docelowo stanowił on spójną część tkanki miejskiej, która będzie zarówno służyła mieszkańcom miasta, jak i turystom. Nieruchomość, na której znajduje się m.in. budynek dworca autobusowego, położona jest w centrum miasta, w związku z czym w ocenie PKP SA posiada duży potencjał inwestycyjny, poza tym znajduje się ona w pobliżu innych nieruchomości zarządzanych przez spółkę, co jest dodatkowym atutem.

PKP intensywnie poszukuje najemców pomieszczeń budynku dworca autobusowego oraz przylegających do niego terenów. O tym jak w przyszłości może być zagospodarowany teren mówił Bartłomiej Sarna. Ostateczne decyzje w PKP jeszcze nie zapadły.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024