Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie MPK wraz z policjantami szkoli dzieci, aby stały się odpowiedzialnymi pasażerami

Facebook Twitter

To dobra promocja miejskiej komunikacji wśród najmłodszych, uważa szefostwo częstochowskiego przewoźnika, szczególnie że w wakacje okazji do przejazdów może być więcej.

W Akademii Młodego Pasażera w poniedziałek (20.06.) wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Uczniów podstawówki z Północy przepytywał Mariusz Osyra. Jak mówi rzecznik częstochowskiej policji asp. Marta Ladowska, szkolenie małych pasażerów wpisuje się też w przygotowanie uczniów do bezpiecznego spędzenia wakacji…

Uczniowie odwiedzają zajezdnię MPK, poznają zaplecze firmy, poznają zarówno zabytkowe jak i nowoczesne autobusy oraz tramwaje z których korzystają pasażerowie. Specjalne pogadanki prowadzą z nimi też policjanci z prewencji…

Jak dodają policjanci, dzieci wychodzą ze szkoleń z wiedzą, która przyda im się również w dorosłym życiu. Z kolei jak podkreślają pracownicy MPK, w ten sposób wychowujemy przyszłych odpowiedzialnych pasażerów.

– mówił asp. Marcin Machnik z częstochowskiej policji oraz Roman Bolczyk, prezes w częstochowskim MPK. Szkolenia dotyczą uczniów z klas od 1 do 3. Zajezdnię odwiedził z mikrofonem Radia Jura Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024