Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski zapalony motocyklista przejedzie samotnie dookoła Polski

Facebook Twitter

Częstochowianin Dariusz Drążkiewicz planuje objechać samotnie Polskę na motocyklu. Takie wymagające zadanie, które potrwa 2 tygodnie i będzie prowadzić przez trasę liczącą ponad 4 tys. km, chce zrealizować tego lata.

Będzie podróżował jak najbliżej granic naszego kraju:

Pomysł na objazd motocyklem dookoła Polski pojawił się w mojej głowie kilka lat temu. Ten motocykl, który mam, on już jest dość leciwy, ale bardzo nietypowy, duży, mocny, turystyczny, czyli będzie idealny do takiej podróży. Motocyklem dookoła Polski wymyśliłem sobie tak, że będę kreślił granice naszego kraju drogami jak najbliższymi granic, czyli mam nadzieję, że to będą asfaltowe drogi.

Jak mówi pomysłodawca projektu „Motocyklem dookoła Polski 2021”, trasa pozwoli na szeroką popularyzację motopasji. Ale celem jest też ukazanie piękna mało znanych zakątków Polski. Powstanie też foto dokumentacja z wyprawy.

Okazji do spotkania z motocyklistami na pewno będzie dużo. Kilka osób chciało się przyłączyć do takiego projektu, natomiast z założenia ten projekt jest jednak taki, że ja chcę to zrobić sam. Natomiast nie wykluczam również, że kilka osób na jakiś krótki odcinek do mnie dołączy, bo już taką chęć zgłosiły i to jest bardzo dla mnie miłe. Oczywiście bardzo chętnie taką mapę udostępniam, bo jeżeli ktoś chce zrobić taki sam projekt jak ja, to jest pierwszy krok, żeby coś takiego zrealizować.

Trasa będzie długa i wymagająca, do tak poważnego wyzwania potrzebne są wcześniejsze przygotowania

– przyznaje motocyklista Dariusz Drążkiewicz:

Projekt przewidziany jest na 14 dni. Objazd dookoła Polski to jest około 4 tys. km. Męcząca wyprawa na pewno to będzie, przygotować się na pewno też trzeba. To nie jest futbol amerykański w częstochowskim klubie Święci Częstochowa. Myślę, że takie fizyczne przygotowanie będzie mi bardzo potrzebne. 3-5 dni na pewno będzie fajnie, natomiast dalekie trasy to jednak po kilku dniach już ten motocykl jest cięższy, odcinki są coraz dłuższe, coraz bardziej męczące. Na pewno przygotowanie fizyczne, ale też myślę, że psychiczne, ponieważ dla mnie to będzie naprawdę duże wyzwanie.

Według planów Darka przejazd „Motocyklem dookoła Polski 2021” wystartuje w lipcu lub sierpniu. Trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj