Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski Uniwersytet Młodzieży. Startuje kolejna edycja

Facebook Twitter

Częstochowski Uniwersytet Młodzieży przygotowuje cyklicznie Politechnika Częstochowska. Szkoły wysyłają swoich uczniów zainteresowanych nauką, chcących poszerzyć horyzonty i szukających możliwości rozwijania pasji.

Częstochowski Uniwersytet Młodzieży
Częstochowski Uniwersytet Młodzieży

Częstochowski Uniwersytet Młodzieży pozwala na to, ze licealiści czy uczniowie techników  wcześniej mogą wkroczyć w życie studentów. Program przedstawia Kamila Sobczak, kierownik Działu Promocji Politechniki.

Kamila Sobczak: Uczniowie częstochowskich szkół będą mogli zobaczyć, jak wygląda praca naukowa w laboratoriach i być może zainspirować się do wybrania kierunku studiów, o którego istnieniu wcześniej nie wiedzieli. W programie mamy przewidziany cykl wykładów. Dodatkowo zaplanowaliśmy zajęcia w laboratorium. Będzie to sześć wykładów ogólnie z zakresu nauk technicznych, ekonomicznych. Uczniowie będą mogli poznać naszą uczelnię od podszewki. Każdy uczeń dostanie indeks, będzie mógł zdobywać zaliczenie z każdego wykładu, poczuć się jak student.

Częstochowski Uniwersytet Młodzieży. Poczuj się jak student

Zajęcia przygotowano na każdym z wydziałów, oprócz wykładów szczególnie ciekawie zapowiadają się odwiedziny w laboratoriach. Na najbardziej aktywnych uczestników czekają też nagrody.

Kamila Sobczak: Będzie można skorzystać z naszej oferty edukacyjnej, gdzie mamy ponad 20 zajęć laboratoryjnych do wyboru. Każdy nauczyciel może tutaj wybrać zajęcia w zależności od zainteresowań uczniów. Każdy uczeń będzie mógł jeszcze zobaczyć poza tym naszą uczelnię od środka. Każdy uczeń, który weźmie udział we wszystkich wykładach, dostanie zaliczenie z tych wykładów, poza tym weźmie udział w chociaż jednych zajęciach laboratoryjnych. Będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagród, które odbędzie się 18 maja.

Szkoły deklarowały udział jeszcze w lutym, pierwsze wykłady już w marcu. Ta edycja Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego potrwa do maja. Znamy już terminy i tematykę zajęć.

Kamila Sobczak: Będą dwa wykłady 16 marca: „Mikro plastik w środowisku”, „Owady w technice”. Następnie 13 go kwietnia będą „Technologie BIM”. Będzie taki ciekawy wykład „Dr Jekyll i Mr Hyde, czyli blaski i cienie internetowych porad influencerów” oraz 18 maja będą kolejne dwa wykłady: „Czy materiał może być inteligentny” oraz „Jak zobaczyć niewidzialne i poczuć nieodczuwalne?”

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj