Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski rynek pracy jest szczególnie trudny dla kobiet

Facebook Twitter

Kobiety mają trudniej na rynku pracy. Problem dostrzega też Powiatowy Urząd Pracy, który do bezrobotnych pań kieruje swoją ofertę. W tym roku kobiety zarejestrowane w pośredniaku mogą skorzystać z kilkunastu różnych form przeciwdziałania bezrobociu.

Mówi Barbara Biernacka z Powiatowego Urzędu Pracy:

W tym roku np. przygotowaliśmy taki program „Mama i tata w pracy”. I tam na przykład takim elementem specyficznym jest wprowadzenie ryczałtu za opiekę nad dzieckiem. Współmałżonkowie pracują i osoby mają dziecko do szóstego roku życia, w związku z tym, my pomagamy im, żeby zabezpieczyć opiekę nad dzieckiem, a kobieta, żeby była dyspozycyjna i mogła iść do pracy.

Jak podkreślają doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy, brakuje ciekawych ofert dla pań. Jednak wśród zarejestrowanych bezrobotnych dominują mężczyźni…

Zarejestrowanych kobiet jest 48% ogółu wszystkich zarejestrowanych, czyli kobiet jest troszeczkę mniej niż mężczyzn. To sytuacja odwrotna niż we wszystkich powiatach w całym województwie śląskim. Naszym celem jest mocne zaktywizowanie kobiet, które są zarejestrowane w urzędzie pracy. Statystyki pokazują, że one są lepiej wykształcone niż mężczyźni zarejestrowani w urzędzie pracy, ponieważ wyższe studia ma ukończone 20%, a u mężczyzn to 13%.

Mówiła Barbara Biernacka z częstochowskiego pośredniaka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020