Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski kickboxer z brązowym medalem na Mistrzostwach Polski

Facebook Twitter

Ernest Czubak z brązowym medalem na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Full Contact. To pierwszy medal wagi ciężkiej Mistrzostw Polski w Częstochowie. Reprezentant klubu Quick Shot w półfinale zwyciężył z Maciejem Antczakiem z KKS Sporty Walki Poznań. Turniej odbył się na początku kwietnia w Stębarku.

Częstochowski medalista był gościem Radia Jura. Pytaliśmy go o trudy tej nieprzewidywalnej dyscypliny sportowej i poziom mistrzostw.

Ernesta Czubaka: Poziom bardzo wysoki. W kickboxingu amatorskim zawodnicy potrafią przez rok zrobić olbrzymi progres albo nawet zmienić troszkę swoją technikę. Także to nie jest taki sport zawodowy, gdzie już mamy jednego zawodnika, który ma jeden swój styl, jedną swoją technikę i on ją cały czas szlifuje, jest w niej mistrzem. W sporcie amatorskim niestety to zróżnicowanie jest dużo większe jeżeli chodzi o umiejętności i tak naprawdę jest zawodnik, który pokazał nam w tym roku coś, w przyszłym roku może się okazać, że pokaże już całkiem coś innego.

Również trener Ernesta Czubaka – Łukasz Wabnic, nie kryje swojego zadowolenia. „Ernest wypadł rewelacyjnie, wróciliśmy z medalem Mistrzostw Polski, nabyliśmy bezcennego doświadczenia. Bardzo dobrze zaprezentowała się cała trójka częstochowskich sportowców”. Nasi debiutanci odkryli dla siebie kickboxing na pewnym etapie swoich sportowych zainteresowań:

Łukasz Wabnic: W sportach walki nie jest powiedziane, że trzeba trenować tak jak – tak mi się przynajmniej wydaje – balet, że trzeba po prostu robić to i robić od dziecka. Można znaleźć sobie taką iskrę, że można znaleźć jakąś receptę na przeciwnika, który już ma dużo większe doświadczenie. Możemy być od niego dużo szybsi, możemy być dużo silniejsi, możemy znać takie uderzenia, które po prostu z łatwością wpływa na pokonanie drugiego przeciwnika. Jak jest się Mistrzem Polski, istnieje szansa być reprezentantem Polski na mistrzostwach Europy. Być zawodnikiem kadry to zaszczyt.

– mówił trener Łukasz Wabnic z klubu Quick Shot Częstochowa.

Czytaj także:

https://www.youtube.com/watch?v=G7qE98WnkVU&t=60s

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023