Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska Masa Krytyczna przejedzie ulicami miasta

Facebook Twitter

Dzisiaj (29.04) ulicami Częstochowy przejedzie Rowerowa Masa Krytyczna. Jest to wspólna przejażdżka miłośników jednośladów , która ma na celu przekonanie wszystkich do roweru jako miejskiego środka transportu.

fot. facebook.com/czestochowska.masa.krytyczna

Podobnie jak miesiąc temu, oprócz tradycyjnej manifestacji na rzecz praw rowerzystów, cykliści pojadą także w geście solidarności z autystycznymi osobami:

O godz. 18:00 wyruszamy z pl. Biegańskiego. Będziemy mieli trasę podzieloną na dwie części – pierwsza króciutka ulicami Focha, al. Wolności, NMP, następna część trasy to dzielnice Tysiąclecia, Parkitki, Grabówki i Lisińca. W tym miesiącu, ponieważ kwiecień jest miesiącem wiedzy o autyzmie, nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Autyzmem i jedziemy pod hasłem „Zapal się na niebiesko”. Mile widziane elementy niebieskie w ubiorze czy na rowerze, my również będziemy rozdawali balony w tym kolorze

– zapowiada Agata Jarosz, organizatorka Częstochowskiej Masy Krytycznej. Planowana trasa jaką pokonają dzisiaj cykliści wynosi prawie 20 km:

Trasa jest podzielona na dwie części, wszyscy jedziemy tą samą. Po tym krótkim odcinku część osób może się odłączyć na pl. Biegańskiego i poczekać na resztę grupy, która pojedzie w dalszą trasę. Tempo jest dostosowane do każdego uczestnika, czy to do małych dzieci, czy do osób starszych, bo w różnym wieku osoby przyjeżdżają. Nigdy nie zostawiamy nikogo w tyle.

Frekwencja rowerzystów na cyklicznej masie stale rośnie. To już jej 181 edycja.

Start o godz. 18:00

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj