Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska Akademia Badmintona znów z sukcesami

Facebook Twitter

Tym razem w pierwszym organizowanym przez nasz kraj turnieju Polish Open Seniors, triumfował trener i propagator tej dyscypliny w naszym mieście - Maciej Ociepa.

fot. saif71 / pixabay.com

Rywalizacja była spora, bo na rozgrywkach pojawiło się ponad 200 zawodników z całej Europy:

Maciej Ociepa: Byli Duńczycy, Szwedzi, reprezentacja Ukrainy, Czesi. Moim sukcesem jest zwycięstwo w najmłodszej kategorii w grze mieszanej oraz srebrny w grze pojedynczej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, więc tym bardziej cieszy ten sukces. Tego rodzaju turniej odbył się po raz pierwszy i prawdopodobnie co roku będzie organizowany w Polsce. Jest to turniej zaliczany do listy kwalifikacyjnej w Badminton Europe więc myślę, że taki turniej na stałe, to fajna promocja dyscypliny w kraju.

Częstochowska Akademia Badmintona od dłuższego czasu przyciąga coraz szersze grono osób, które wybiera dla siebie ten sport. Mamy nie tylko uzdolnionych zawodników, ale i warunki na międzynarodowe rozgrywki. Są ambitne plany aby podobny turniej zagościł w mieście:

Maciej Ociepa: Mam nadzieję, że będzie. Być może już w przyszłym roku taki taki turniej zagości u nas w Częstochowie. Szczególnie, że mamy warunki aby w naszym mieście zorganizować taki turniej. Mamy piękną, widowiskową halę, w której zawodnicy lubią grać i lubią tutaj przyjeżdżać, więc myślę, że to dla naszego miasta promocja. Przymierzymy się do tego, aby to zorganizować, a czemu nie w przyszłości Mistrzostwa Europy.

– zapowiadała Maciej Ociepa.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024