Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowianki w II Lidze Kobiet. Niebawem pierwszy mecz

Facebook Twitter

7 października pierwszy mecz ligowy Częstochowianki. Jesienią rozpoczynają się bowiem emocje w nowym sezonie dla kibiców kobiecej siatkówki.

Częstochowianki w II Lidze Kobiet

Warto dopingować naszą drużynę. Na otwarcie zawodniczką zmierzą się z zespołem z Jankowa Przygodzkiego, z Wielkopolski. Jak wyglądają przygotowania do nowego sezonu?

Anita Feć-Krzyczmonik: Przygotowania rozpoczęliśmy 16 sierpnia. Trenowaliśmy i trenujemy praktycznie codziennie. Teraz ten cykl treningowy się troszkę zmienił, ale do tego momentu trenowaliśmy codziennie w pocie i znoju, tak że od września rozpoczęliśmy już pierwsze gry kontrolne, sparingi. Także na chwilę obecną szlifujemy to, co gdzieś tam sobie wypracowaliśmy w ostatnich trzech tygodniach i myślę, że zaprocentuje to. A do ligi jeszcze troszeczkę, więc mamy czas, żeby jeszcze coś poprawić i coś gdzieś tam doszlifować.

Mówi trener drużyny Częstochowianki – Anita Feć-Krzyczmonik. Treningi odbywają się cykliczne, a cały zespół buduje formę. O przygotowania do nowego sezonu pytaliśmy kapitan drużyny.

Karolina Woźniak: Trenujemy w hali i na siłowni. Miałyśmy mecze sparingowe. Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Coraz bardziej się zgrywamy. Jesteśmy nową drużyną, która dopiero się poznaje. Praktycznie cały skład jest zmieniony. Dlatego myślę, że to wszystko procentuje i przyjdzie z czasem. Pierwszy mecz ligowy odbędzie się 7 października na naszej sali Częstochowianki z drużyną z Jankowa Przygodzkiego. Już zapraszamy wszystkich chętnych kibiców do śledzenia nas na żywo.

Oceniała Karolina Woźniak. Nowy ligowy sezon dla Częstochowianki rusza 7 października, a nasz zespół wystąpi w roli gospodarza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj