Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa dla cyklistów na cały sezon: Ścieżki, aplikacja „Brama na Jurę” i rowery miejskie

Facebook Twitter

Częstochowa zachęca do przesiadki na rower. Sprzyja temu wiosenna pogoda, działa już miejska aplikacja „Częstochowa. Brama na Jurę”, udało się też uruchomić system rowerów miejskich.

fot. Pixabay

Do aktywności na dwóch kółkach, krajoznawczo, ale też dla zdrowia, namawia w programie „Kierunek Przyjazna Częstochowa” – prezydent miasta.

Krzysztof Matyjaszczyk: Rowery wykorzystuję do spędzania wolnego czasu czy to z dziećmi, czy tak, żeby przejechać się zobaczyć miejsca w mieście, w których coś się zmieniło i warto je znów odwiedzić. Aplikacja „Częstochowa. Brama na Jurę” ma pomóc zaplanować trasę po terenie miasta Częstochowy czy po terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ma też dodatkowo ściągnąć do nas ludzi, którzy chcieliby skorzystać i z uroków Częstochowy, i Jury. Wszystko po to, żebyśmy byli jak najbardziej przygotowani do tego, że osoby, które chcą podróżować na rowerze, będą tutaj dobrze obsłużone.

Przesiadając się z samochodu na dwa kółka i korzystając z bezpłatnej miejskiej aplikacji dowiemy się też ile zaoszczędzimy na paliwie, czy też o ile mniej CO2 wyemitujemy do atmosfery w porównaniu do pojazdu.

Wkraczamy w pełni rowerowy sezon

– przypomina Krzysztof Matyjaszczyk.

Krzysztof Matyjaszczyk: Staramy się z jednej strony rozbudowywać ścieżki rowerowe, łączyć ścieżki rowerowe w całe szlaki turystyczne, z drugiej strony powstała też instalacja na pl. Daszyńskiego związana ze środowiskiem rowerowym, aby zaplanować miejsce startu lub zakończenie jakieś podróży rowerowej. W związku z tym to jest dobry czas na to, żeby wybrać się, spalić trochę zbędnych kalorii i zacząć aktywnie spędzać swój wolny czas. Mam nadzieję, że jeszcze przed końcem miesiąca uda mi się parę drobnych wypraw z wykorzystaniem aplikacji zrealizować

– mówił prezydent Częstochowy. Miasto na różne sposoby zachęca do odkrywania uroków Jury. To już najwyższy czas na rowerową rekreację.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024