Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Cykl Wielcy Skrzypkowie rozpoczyna się w piątek 15.10. Mistrzyni instrumentu z USA w Częstochowie

Facebook Twitter

Cykl "Wielcy skrzypkowie" zamiast Festiwalu Hubermana. Taki pomysł będzie zrealizowany w tym roku, w związku z odwołaniem sztandarowej imprezy częstochowskich filharmoników. Festiwal ma wrócić za rok, ale w tym sezonie zapowiada się cykl atrakcyjnych koncertów z zagranicznymi gośćmi.

fot. czestochowa.pl

Atrakcji nie zabraknie aż do grudnia:

Zorganizowaliśmy taki cykl, który nazywa się „Wielcy Skrzypkowie. Dziedzictwo Hubermana”. Będzie to forma zadośćuczynienia za brak festiwalu, a mianowicie do końca grudnia będą pojawiać się ci skrzypkowie, którzy mogą dotrzeć. Będzie to Nancy Zhou czy znakomity Roman Kim – jeden z największych w tej chwili wirtuozów skrzypiec, wybitny polski skrzypek Kuba Jakowicz, a także zespół jazzowy Follow Dices, sekstet złożony z kwartetu Diverso, z moim udziałem oraz altówki – to, co miało być na inaugurację festiwalu.

Wiemy już, że tym roku międzynarodowego festiwalu wiolinistycznego nie będzie, powiedział nam Adam Klocek, kierujący Filharmonią Częstochowską. Zawiniła w dużej mierze pandemia i problemy z przemieszczaniem się po świecie. Zamiast imprezy zaproszono na koncerty indywidualnie mistrzów wiolinistyki, w piątek 15 października będzie to skrzypaczka Nancy Zhou:

Ci artyści, którzy mogą przyjechać, wystąpią w tym roku w Częstochowie do końca tego roku, również pod patronatem prezydenta. Proszę śledzić kalendarz filharmonii. Prawie wszystkie koncerty festiwalowe odbędą się, natomiast największe święto, czyli właściwy festiwal i występ Maksima Wengierowa postanowiliśmy przenieść na rok następny, żeby wszyscy mogli z tego wydarzenia skorzystać.

Na piątkowy i kolejne koncerty zaprasza Adam Klocek, dyr. Filharmonii im. Hubermana w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj