Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wraca świąteczne „Granie z Kubą”. Kuba Błaszczykowski w Częstochowie a wraz z nim Radwańska, Małaszyński czy Steczkowska

Facebook Twitter

29 grudnia wraca pod dłuższej przerwie "Świąteczne granie z Kubą". W piątej imprezie pod tym szyldem, firmowaną przez piłkarza Kubę Błaszczykowskiego w charytatywnym meczu zagrają gwiazdy sportu, filmu i estrady.

Do wywalczenia jest Puchar Prezydenta Częstochowy. Środki, które uda się zebrać z biletów-cegiełek, pomogą chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

Kuba Błaszczykowski: Taka była formuła od początku tego, żeby w tym turnieju brali udział nie tylko sportowcy, ale również ludzie estrady i aktorzy. Fajnie też po prostu się spotykać. Cieszy przede wszystkim to, że mimo tego ciężkiego czasu, jak wiemy, jest to po świętach, przed Sylwestrem, to nie jest prosty czas, żeby wygospodarować jakikolwiek dzień. Natomiast wszyscy do tej pory, którzy potwierdzili, że będą i są bardzo chętni do uczestniczenia w tym naszym wydarzeniu. My się bardzo cieszymy z tego. Myślę, że w tym wszystkim też ważny jest cel, dobra zabawa, żeby był uśmiech na twarzy nie tylko nasz, ale również kibiców, a przede wszystkim dzieci.

fot. czestochowa.pl

Scenariusz piątej edycji „Świątecznego Grania z Kubą” będzie się nieco różnił od poprzednich. W części sportowej o puchar w Częstochowie powalczą cztery drużyny. Odbędą się dwa półfinały i mecze o 3. i 1. miejsce. Nie będzie już koncertu po turnieju, ale z muzyki organizatorzy nie zrezygnują. Nie zabraknie również znanych twarzy.

Dawid Błaszczykowski: Będzie kilka topowych nazwisk. Myślę, że wiele osób takich, które już tutaj u nas były jak Asia Jędrzejczyk, Agnieszka Radwańska czy Paweł Małaszyński, który zadzwonił szybciutko po tym, jak się tylko ogłosiliśmy, że wracamy. Będzie z nowych twarzy Janek Błachowicz, czy Magda Steczkowska. Jeszcze mamy tak naprawdę 4-5 nazwisk takich, które u nas nie były. I myślę, że to fajne nazwiska, bo rozmawiamy np. z Kubotem, który też wyraził chęć. Wszystko zależy po prostu, jakie plany rodzinne się wydarzą. Myślę, że naprawdę przyjedzie tutaj kilka, może paręnaście fajnych, mocnych nazwisk.

Mówi Dawid Błaszczykowski, członek zarządu Fundacji Ludzki Gest.

Kuba Błaszczykowski zachęca do zakupu cegiełek fot. czestochowa.pl

Zaplanowano też formę aktywności dla dzieciaków. Impreza odbędzie się 29 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej.

Nie zabraknie niespodzianek, mówił współgospodarz wydarzenia prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Krzysztof Matyjaszczyk: Bardzo się cieszę, że świąteczne granie z Kubą Błaszczykowskim wraca po przerwie do Częstochowy, że będziemy mieli okazję spotkać tutaj bardzo wielu znanych artystów, sportowców, że staną w szranki o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy w Piłce Nożnej. Ale przede wszystkim, że będzie tutaj dużo dobrej zabawy, że wszyscy ci, którzy przyjadą, czy to występować, czy to dopingować, spotkają się tutaj właśnie po to, żeby wymienić się pozytywną energią, naładować akumulatory. Mieć znów poczucie dobrze spełnionego obowiązku, że oprócz tego, że się dobrze bawili, to jeszcze zrobili coś dobrego.

Kuba Błaszczykowski i prezydent Krzysztof Matyjaszczyk fot. czestochowa.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024