Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Choinki w doniczkach po świętach. A może ją zasadzić?

Facebook Twitter

Jeżeli na święta staliście się posiadaczami choinek doniczkowych, a nie macie gdzie ich posadzić, pomożemy Wam znaleźć na nie miejsce.

Choinki w doniczkach

Tak do mieszkańców zwraca się częstochowska fundacja Rething. Z inicjatywy Rady Dzielnicy Północ trwa już zbiórka choinek w doniczkach. Punkt ich odbioru uruchomiono przy ul. Fieldorfa Nila 1a.

Małgorzata Terrero-Rozmus: Mam jeszcze pomysł, żeby zachęcić mieszkańców do tego, żeby choinki, które zakupili na święta, które są w doniczkach i mogą nadawać się do nasadzenia, oddawali w punkcie, w którym później każdy będzie mógł takie choinki odebrać. Bo widzimy, że choinki, które mogłyby zostać nasadzone, trafiają pod wiaty śmietnikowe, podczas gdy ktoś inny mógłby zasadzić je na swoim podwórku czy na działce. A szkoda, żeby takie drzewka, które w kilka lat zostały wykopane, teraz trafiały na wysypisko śmieci, jeżeli wciąż mają dobry system korzeniowy.

Na placu przy pawilonie handlowym w dzielnicy Północ można zostawić drzewka w doniczkach, które będą mogli zabrać i zasadzić inni mieszkańcy. Dzięki temu drzewka zazielenią Częstochowie, przekonują pomysłodawcy akcji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj