Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chcieli oszukać mi babcię – historia ku przestrodze

Facebook Twitter

Częstochowska policja otrzymała kolejne zgłoszenie dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Oszuści chcieli okraść seniorkę metodą na tzw. wnuczka.

Ze szczegółami tej sprawy zgłosiła się do nas także nasza słuchaczka – posłuchajcie jej relacji:

Chciałam zgłosić przypadek, jaki spotkał dzisiaj moją mamę a pośrednio również mnie. Moja mama 90-letnia odebrała telefon, że właśnie jej wnuczek jechał samochodem, miał wypadek i potrzeba przekazać pieniądze na Komisariat na ul. Ludźmierską. Po czym, jak zobaczyłam, że moja mama odbiera taki dziwny telefon – zaczęła zaraz płakać roztrzęsiona, więc przejęłam słuchawkę i usłyszałam dokładnie to samo, że wjechali samochodem, meli wypadek, potrącili kobietę w ciąży i ile mamy pieniędzy w domu, bo wszystkie te pieniądze trzeba przekazać na komisariat na ul. Ludźmierską. Jak się zorientowałam, że to nie jest ten głos osoby, za którą się przedstawiał to zaczęłam drążyć – ale na jaką Ludźmierską, gdzie, o jakie pieniądze chodzi i ktoś się wyłączył. Ktoś dzwonił na telefon stacjonarny z numeru zastrzeżonego. Chciałam ostrzec wszystkich i młodych, i starszych, bo każdy się może dać nabrać.

sprawa została zgłoszona do V komisariatu policji. Bądźcie czujni i nie dajcie się nabrać na tego typu oszustwa.

Policjanci ostrzegają!

pamiętajmy zachować ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami nieznajomymi, które mogą podszywać się pod krewnych, znajomych, policjantów lub innych urzędników
funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek sum pieniędzy, a telefon od osoby twierdzącej, że jest policjantem który poleca dokonać wypłaty czy przelewu gotówki w związku z akcja policyjną czy też wypadkiem osoby najbliższej, należy zawsze traktować jako próbę oszustwa. W przypadku otrzymania takiego telefonu zawsze należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 112 sprawdzając czy rozłączyliśmy wcześniejsze połączenie
apelujemy zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś dzwoni do nich z prośbą o pożyczenie, przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021