Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chcesz kultury i sztuki? Znów musisz zajrzeć do internetu. W nim poleca się m.in. Miejska Galeria Sztuki

Facebook Twitter

Najnowsze propozycje kulturalne w mieście powędrowały do internetu. Kolejne dni z zamkniętymi instytucjami kultury powodują, że muzycy, plastycy i aktorzy działają tylko wirtualnie. Internetowo swoją najnowszą wystawę prezentuje też Miejska Galeria Sztuki.

Zebrano na niej efektowne prace uznanego artysty.

Wystawa prof. Marcina Berdyszaka – wielkiego artysty, myśliciela, to są jego ostatnie prace wielkoformatowe, instalacje, rysunki, obrazy. To wystawa, która pokazuje jego postrzeganie świata jako rzeźbiarza i malarza. To wystawa dla wszystkich chętnych i wrażliwych na sztukę.

Jak informuje dyr. Miejskiej Galerii Sztuki – Anna Paleczek-Szumlas, możemy online zobaczyć nie tylko wirtualną ekspozycję, ale i posłuchać autora. Galeria stara się wykorzystać wszystkie nowoczesne narzędzia do promowania sztuki i tej nowej wystawy:

Niestety tylko udostępniana, przy zamknięciu instytucji, za pomocą internetu, naszej strony internetowej, facebooka, nakręcony został film z panem profesrem, w którym wszyscy ciekawscy będą mogli zapoznać się z całokształtem dzieł Berdyszaka

– polecała internetowe kanały obcowania z wystawami w miejskiej galerii, dyr. Anna Paleczek-Szumlas.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023