Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Buty, ciepła odzież na zimę, kurtki. 18 listopada zbieramy je w akcji Ubierz Bezdomnego

Facebook Twitter

Na zimę wraca akcja „Ubierz bezdomnego". Ponownie z tym apelem do częstochowian zwraca się miejska radna. Na ulice Częstochowy wyjedzie bus, do którego będzie można przynosić ubrania i obuwie dla osób potrzebujących ciepłego odzienia i naszej pomocy.

Ubierz Bezdomnego
Akcja Ubierz Bezdomnego

W sobotę akcja Ubierz Bezdomnego

Jak mówi Ewa Lewandowska, organizatorka akcji, takiej właśnie ciepłej odzieży najbardziej potrzebują ubodzy i bezdomni w naszym mieście:

Ewa Lewandowska: Akcja w tym roku odbędzie się 18 listopada. Celem jest zbieranie odzieży zimowej dla potrzebujących na terenie Częstochowy. Zwłaszcza zależy mi na butach męskich, ale oczywiście zbieramy kurtki, koce, bieliznę, koszule i nawet artykuły chemiczne. Zebrane rzeczy trafią do podopiecznych Fundacji Chrześcijańskiej Adullam, która od lat niesie pomoc bezdomnym. Liczę na Państwa wsparcie otwarte serca. Zaczęło się w końcu robić zimno, więc możemy przejrzeć szafy. I tak jak wspomniałam, bardzo zależy mi na butach męskich.

Zbiórka 18 listopada dotrze do 3 punktów na terenie Częstochowy i jednego w Hucie Starej B.:

Ewa Lewandowska: Zaczynamy od Promenady Czesława Niemena i od godziny 9:00 do 10:00 zbieramy tam na parkingu tą odzież. Kolejnym punktem jest parking vis a vis Uniwersytetu Jana Długosza i tam jesteśmy od godziny 10:15 przez godzinę. Trzecim punktem jest centrum handlowe przy ulicy Brzozowej, punkt przy aptece. Czekamy na Państwa od godziny 11:30 do 12:30. Po raz trzeci Huta Stara B przyłączyła się do akcji i w hucie będziemy czekać na państwa od godziny 12:45 do 1315. Tam tylko pół godziny przy zajezdni.

I jeszcze ważna rzecz: oddajmy rzeczy, których nie potrzebujemy, ale takie które się przydadzą potrzebującym na zimę i są w dobrym stanie. Można przynieść również koce oraz środki higieniczne.

Ewa Lewandowska: Ubrania najlepiej, żeby były czyste i żeby nie były z defektami, bo jak wiemy jeżeli przekażemy kurtkę bez zamka dla osoby bezdomnej, to ta osoba nie pójdzie do krawca, żeby naprawić ten zamek. Więc bardzo proszę państwa, żeby to były takie rzeczy, które jeszcze sami moglibyśmy otrzymać w razie potrzeby. Częstochowianie i Częstochowianki mają bardzo otwarte serca na tę akcję. Ostatnio mieliśmy dwa olbrzymie busy, które dwukrotnie musieliśmy zwozić, ponieważ już się po prostu nie mieściły te rzeczy. Liczę, że w tym roku również będziemy mieć tyle fajnych darów dla tych najbardziej potrzebujących

– dodaje radna częstochowska Ewa Lewandowska. Przypomnijmy akcja „Ubierz bezdomnego” 18 listopada odbędzie się w Częstochowie – na Promenadzie, na parkingu przy ul. Waszyngtona oraz obok Centrum Handlowego przy ul. Brzozowej. Dary dla osób bezdomnych będą zbierane też w Hucie Starej B.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024