Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budżet obywatelski w Częstochowie. Oddałeś już swój głos?

Facebook Twitter

Warto podjąć decyzję i do 21 września przyznać swoje punkty w miejskim Budżecie Obywatelskim w Częstochowie. Trwa głosowanie, w przeważającej większości internetowe. Jak przekonują urzędnicy, na głosowanie poświęcimy tylko chwilę, a z efektów będziemy cieszyć się przez kolejne lata.

Budżet obywatelski - jedno z zadań zakłada remont lodowiska

Budżet obywatelski w Częstochowie – trwa głosowanie

Jeszcze w tym roku powstaną: Stradomski Park Linowy, Zniczodzielnia, Zielony Amfiteatr na Wyczerpach-Aniołowie, plac zabaw na Dąbiu czy połączenie pieszo – rowerowe nad Wartą dla mieszkańców Mirowa. – Warto przed głosowaniem poznać projekty – mówi Agata Wierny z Urzędu Miasta.

Agata Wierny: Dobrze jest, jeśli ktoś już wie na co chce głosować, ma jakieś ulubione zadanie, to wtedy proces trwa mega krótko. Natomiast jeśli ktoś chce sobie w spokoju poczytać, przejrzeć zadania, to sugeruję zarezerwować sobie trochę popołudnia, ale jakiś weekendowy dzień, żeby w spokoju przeczytać jakie są zadania ogólnomiejskie, jakie w dzielnicy i wtedy zagłosować. Zadania ogólnomiejskie dotyczące całej Częstochowy, a dzielnicowe to są takie bliższe naszemu otoczeniu, temu miejscu gdzie mieszkamy, dla mieszkańców naszej dzielnicy.

Wszystkich zadań jest ponad 500, dlatego listę warto na spokojnie prześledzić w domu, podpowiada Agata Wierny. Mamy jeszcze kilkanaście dni aby wesprzeć lokalne-dzielnicowe pomysły i te przeznaczone dla całej Częstochowy. Jeśli nie macie dostępu do internetu, działa też stacjonarny punkt głosowania przy ul. Śląskiej 3/5.

Agata Wierny: Co jest ważne – trzeba mieć numer telefonu. Na ten numer telefonu dostajemy bezpłatny kod, wpisujemy ten kod i to jest potwierdzenie tego, że możemy głosować. Każda osoba głosuje osobiście, ale gdyby ktoś nie umiał, miał jakikolwiek problem, to jest punkt stacjonarny na ulicy Śląskiej 3/5. Można też do nas zadzwonić, mamy taką infolinię ze wsp0arciem od 8 rano do 8 wieczorem, albo przyjść do punktu stacjonarnego i tam osoby, które są pomogą zagłosować.

Samorząd przypomina, że co roku Budżet Obywatelski jest wkładem każdego mieszkańca w rozwój Częstochowy.

Strona Budżetu Obywatelskiego gdzie oddajemy nasze głosy TUTAJ

Jeśli potrzebujesz pomocy przy głosowaniu, zadzwoń do UM: wsparcie pod nr tel. 780 031 217 w godzinach od 8.00 do 20.00 codziennie w okresie głosowania do 21 września.

Punkt BO, ul. Śląska 3/5 czynny:

  • 19.09 godzina od  9.30-17.
  • 20.09 godzina od 9.30-17.
  • 21.09 godzina od 9.30-22.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024