Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budżet obywatelski w Częstochowie. Wiemy jakie projekty wygrały głosowanie

Facebook Twitter

O północy zakończyło się głosowanie, a już znamy wyniki. Chodzi o tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej głosów w puli ogólnomiejskiej uzyskały cztery zadania. 490 tysięcy złotych otrzyma schronisko przy u. Gilowej, na zadania dotyczące poprawy jakości życia bezdomnych zwierząt oraz na aktywną promocję ich adopcji. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy, za wsparcie, za poświęcony czas […]

Budżet obywatelski w Częstochowie

O północy zakończyło się głosowanie, a już znamy wyniki. Chodzi o tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej głosów w puli ogólnomiejskiej uzyskały cztery zadania. 490 tysięcy złotych otrzyma schronisko przy u. Gilowej, na zadania dotyczące poprawy jakości życia bezdomnych zwierząt oraz na aktywną promocję ich adopcji.

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy, za wsparcie, za poświęcony czas na głosowanie! Bez Was nie udałoby się zdobyć takiej ilości głosów! Gratulujemy pozostałym zwycięzcom i już myślimy nad przyszłorocznym Budżetem Obywatelskim

-napisali w mediach społecznościowych pracownicy schroniska.

Budżet obywatelski w Częstochowie: czego chcą mieszkańcy?

Dzięki głosom mieszkańców – nowości wydawnicze pojawią się w bibliotekach w Śródmieściu. Za kwotę blisko 380 tys. złotych w przyszłym roku biblioteki zostaną też doposażone w niezbędny sprzęt i meble dla czytelników.  Kolejnych 300 tysięcy złotych to kwota, dzięki której wybudowane zostanie zaplecze z szatnią dla młodych sportowców na obiekcie przy ul. Lourdyjskiej. Z nowości jeszcze w Częstochowie ma powstać rolkowisko, na terenie obiektu lodowiska przy ul. Sobieskiego. I jeszcze jedno zadanie, za 15 tysięcy złotych: to kastracja i sterylizacja bezdomnych psów i kotów.

Budżet obywatelski w Częstochowie: ogromna różnorodność pomysłów w dzielnicach

Osobno pod głosowanie mieszkańców poddano inicjatywy dzielnicowe. Tutaj rozrzut jeśli chodzi o dotacje był dość spory. I tak w Parku Parkitka zmodernizowane zostanie za ok 175 tysięcy złotych boisko, a w tej samej dzielnicy za 24 tysiące zorganizowany zostanie w SP 38 Szkolny Film Festiwal.

W Dzielnicy Raków za 170 tysięcy złotych zrealizowany zostanie projekt zgłoszony przez Radę Rodziców Miejskiego Przedszkola nr 4 im, J. Brzechwy – mowa o modernizacji toalet w grupach przedszkolnych dzieci 3 i 4 letnich. Ponad 59 tysięcy złotych pójdzie też w tej samej dzielnicy na  organizację festiwalu i koncerty ogólnopolskich gwiazd, a także atrakcje dodatkowe. W dzielnicy Północ z kolei blisko 200 tysięcy pójdzie na modernizację sali komputerowej w SP 50.

Pełną listę projektów i tych zgłoszonych i tych wybranych do realizacji znajdziecie TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj