Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Brutalne zabójstwo dwóch psów w Szczekocinach sprzed roku. Policja zakończyła dochodzenie. Jest akt oskarżenia

Facebook Twitter

Wracamy do sprawy, która zszokowała przed rokiem opinię publiczną. W lipcu 2022 roku, mieszkaniec gminy Szczekociny zabił dwa psy. Teraz ta sprawa wraca, jest akt oskarżenia.

Fot. zawiercie.policja.gov.pl

Brutalne zabójstwo dwóch psów w Szczekocinach

Sprawą zajmują się policjanci z zawierciańskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Przypomnijmy rok temu, policjanci interweniowali po wcześniejszym zgłoszeniu, z którego wynikało, że 69 latek znęca się nad psem i goni go z widłami. Gdy zwierzę wbiegło do obory, gospodarz zamknął drzwi. Chwilę później było słychać skomlenie, pies wybiegł z budynku i po kilku metrach padł. Mężczyzna zaciągnął psa w krzaki i tam zostawił.

Fot. zawiercie.policja.gov.pl

W pomieszczeniu gospodarczym zauważono też innego wychudzonego psa. Zwierzę po interwencji policji miało trafić do schroniska, niestety w trakcie transportu ten pies także padł. Jak wykazało późniejsze śledztwo, przyczyną był uraz mechaniczny.

Fot. zawiercie.policja.gov.pl

Mieszkaniec gminy Szczekociny usłyszał zarzuty zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, czego skutkiem była śmierć. Teraz do sądu został skierowany akt oskarżenia. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024