Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpłatne badania w kierunku łuszczycy w sobotę (5.08)

Facebook Twitter

Bezpłatne badania w kierunku łuszczycy. Okazja by skontrolować swoje zdrowie już w najbliższą sobotę (5.08).

Bezpłatne badania w kierunku łuszczycy
Bezpłatne badania w kierunku łuszczycy/ Fot. Pixabay

Bezpłatne badania w kierunku łuszczycy

W najbliższą sobotę, 5 sierpnia, przy ul. Kilińskiego 8 zaparkuje mobilny gabinet dermatologiczny – ,,Dermabus”, w którym można skorzystać z bezpłatnej diagnostyki w kierunku łuszczycy.

Organizatorem badań jest AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS. ,,Dermabus” to nazwa nie tylko pojazdu diagnostycznego odwiedzającego różne polskie miasta, ale i ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej, prowadzonej pod patronatem Kliniki Dermatologii CMKP/PIM w Warszawie, Rzecznika Praw Pacjenta, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej.

5 sierpnia (w najbliższą sobotę) w godz. 10.00-18.00 mobilny punkt stanie w centrum Częstochowy – przy ul. Jana Kilińskiego 8 (teren parafii). Osoby ze zmianami na skórze, podejrzewające u siebie łuszczycę, będą mogły zgłosić się na tam konsultację.

W ramach tej konsultacji, lekarze specjaliści będą weryfikować, czy jest to łuszczyca, o jakim stopniu nasilenia i zaproponują możliwości terapii. Osoby, u których zostanie potwierdzona diagnoza łuszczycy, uzyskają potrzebne informacje i zostaną skierowane do ośrodków leczących tę chorobę

– mówi opiekunka medyczna projektu, prof. dr hab. n. med. Irena Walecka z Kliniki Dermatologii CMKP/PIM.

Łuszczyca jest zapalną chorobą o podłożu immunologicznym i genetycznym. Zmiany skórne wyglądające jak czerwone plamy pokryte białoszarą łuską, zaczerwienienie, pieczenie, świąd, pękanie skóry i jej krwawienie, a także ból, to objawy łuszczycy. Łuszczyca to choroba której częściej towarzyszą zmiany w układzie sercowo-naczyniowy, otyłość, cukrzyca, stłuszczenie wątroby, łuszczycowe zapalenie stawów i depresja.

Ważna jest wczesna diagnoza i podjęcie skutecznego leczenia, które w tej chwili daje szansę na całkowite ustąpienie choroby. Dzięki zmianom w programie lekowym, od 1 marca osoby z umiarkowaną i ciężką łuszczycą mogą korzystać z terapii zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną i osiągnąć efekt całkowicie czystej skóry. Daje to szansę na normalne życie, aktywne życie zawodowe, spełnianie wszelkich planów.

Na bazie informacji organizatora

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024