Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezpłatna komunikacja dla uczniów. Tym razem wszystkich

Facebook Twitter

Młodzież szkół średnich od września też pojedzie autobusami i tramwajami za darmo. Uczniowie techników czy liceów będą mogli podobnie jak młodsi koledzy poruszać się komunikacją miejską z bezpłatnym biletem. I to nie tylko w drodze do i ze szkoły, ale też np. na dodatkowe zajęcia.

Na razie pilotażowo do końca roku.

Informuje prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Najpierw miasto objęło bezpłatnym przewozem MPK przedszkolaki i uczniów z podstawówek oraz gimnazjów. Odzew był duży, program działa w mieście od blisko roku. Zarezerwowane zostały tez miejskie fundusze na rozszerzenie oferty. Jak argumentowali radni, chodziło o to by nie różnicować potrzeb uczniów i nie stwarzać sztucznych podziałów.

Wyjaśnia Jacek Krawczyk, radny częstochowski. Rozwiązanie dla uczniów szkół średnich zostało uzgodnione w toku prac nad tegorocznym budżetem, a wprowadzone niedawno zarządzeniem prezydenta miasta. Jeżeli pilotaż się sprawdzi, ma szansę na kontynuację również w roku przyszłym.

Dodaje Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy. MPK już przyjmuje wnioski od uczniów szkół średnich, którzy będą chcieli skorzystać z biletów za 0 zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2020