Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pijani kierowcy: jeden jechał wężykiem, drugi z dwoma promilami gnał na rowerze

Facebook Twitter

Pijani kierowcy zatrzymani - teraz muszą zapłacić. 37-atkowi z trzema promilami grozi nawet odsiadka.

Pijani kierowcy

Pijani kierowcy zatrzymani. Policjanci z Ogrodzieńca zatrzymali kierującego skodą 37-latka, który jedną z ulic jechał „wężykiem”. O sytuacji poinformował mundurowych inny uczestnik ruchu drogowego. Jak się okazało 37-latek miał 3 promile w wydychanym powietrzu. O promil mniej alkoholu we krwi miał rowerzysta, którego jazdę na jednośladzie zakończyli natomiast policjanci z Poręby.

slaska.policja.gov.pl

Pierwszego z pijanych szoferów  policjanci z komisariatu w Ogrodzieńcu zatrzymali w Pilicy.  Tor jazdy mógł wskazywać na to, że kierujący jest pod działaniem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Inny kierowca nie został obojętny wobec takiego widoku i poinformował służby.  Policjanci potwierdzili, że mężczyzna jest pijany. W wydychanym powietrzu miał 3 promile alkoholu. 37-latek został zatrzymany. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Poza tym wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów na przynajmniej 3 lata oraz obligatoryjna finansowa kara na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

slaska.policja.gov.pl

Pół godziny wcześniej, w Porębie przy ulicy Chopina został zatrzymany rowerzysta. Policjanci z miejscowego posterunku sprawdzili stan trzeźwości kierującego jednośladem. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 55-latek został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Czytaj także: 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024