Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policjant z Krzepic w wolnym czasie zatrzymał złodzieja

Facebook Twitter

Policjant w Krzepicach, st. sierż. Paweł Przybylski, jest kolejnym mundurowym, który "popracował" także w czasie wolnym... Policjantem w końcu jest się cały czas!

Policjant z Krzepic

Policjant z Krzepic st. sierż. Paweł Przybylski robiąc w czasie wolnym od służby zakupy w osiedlowym sklepie, zatrzymał po krótkim pościgu sprawcę kradzieży, zanim ktokolwiek postronny zdążył się zorientować, że do kradzieży w ogóle doszło. Odzyskany towar wrócił na sklepową półkę.

Do zdarzenia doszło  w jednym z marketów we Wręczycy Wielkiej. Kiedy policjant rozglądał się po sklepowych półkach, zauważył mężczyznę, który chowa trzy butelki alkoholu do wewnętrznych kieszeni kamizelki. Mundurowy nie tracąc złodzieja z oczu, szedł w jego kierunku. Mężczyzna zorientował się, że ktoś go obserwuje i zaczął uciekać. Jednak nie zdołał uciec daleko, gdyż st. sierż. Paweł Przybylski po krótkim pościgu dogonił sklepowego złodzieja i go zatrzymał. Policjant poinformował o sytuacji oficera dyżurnego kłobuckiej komendy i czekał na przyjazd patrolu. „Miłośnikiem” mocnych trunków okazał się 31-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego.

Łupem mężczyzny padły 3 półtoralitrowe butelki wysokoprocentowego napoju, z których dwie podczas ucieczki sprawca upuścił i roztrzaskał. Trzecia w stanie nienaruszonym wróciła na sklepową półkę. Obsługa wyliczyła straty spowodowane przez mężczyznę na prawie 500 złotych. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje częstochowski sąd.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj