Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Autobusy z napędem wodorowym w Częstochowie. Ponad 20% pojazdów zeroemisyjnych do 2023 roku

Facebook Twitter

MPK w Częstochowie będzie współpracowało z zewnętrzną spółką w zakresie ograniczenia emisji CO2. Częstochowa od kilku lat w transporcie zbiorowym stawia na ekologiczny napęd. Tym razem nasze autobusy mogą być zasilanie wodorem. W efekcie ma powstać w naszym mieście nowa stacja ładowania.

Autobusy z napędem wodorowym w Częstochowie
Fot. czestochowa.pl

Autobusy z napędem wodorowym w Częstochowie

W tej sprawie w siedzibie MPK podpisano już list intencyjny, to kwestia najbliższych kilku lat, ale plany są śmiałe. Zakładają, że efektem współpracy będzie docelowo uruchomienie w Częstochowie transportu opartego o autobusy z napędem wodorowym. MPK deklaruje, że do roku 2030 rozważy zakup z dofinansowaniem ok. 20 takich eko-autobusów. Obecnie nasz przewoźnik ma ponad 130 autobusów spalinowych, 16 z napędem elektrycznym, 9 z napędem CNG i 15 hybryd. Do 2030 roku 21% naszej floty mają stanowić pojazdy zeroemisyjne.

Firma PAK-PCE Stacje H2 która podpisała porozumienie z samorządem, do 2026 roku zamierza wybudować i uruchomić stację ładowania na terenie miejskiej zajezdni. Na dalsze eko zmiany potrzebne będą w transporcie zbiorowym zewnętrze finanse. Powodzenie inwestycji będzie zależne w dużej mierze o możliwość pozyskania dotacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj