Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Woziły dzieci, były niesprawne. Kontrole szkolnych autokarów

Facebook Twitter

Trzy szkolne autobusy nie nadawały się do przewozu uczniów. Kontrole szkolnych autokarów i ich stanu technicznego przeprowadzono w minionym tygodniu w powiecie kłobuckim.

Kontrole szkolnych autokarów
fot. KPP Kłobuck

Kontrole szkolnych autokarów – nie wszystkie były bezpieczne

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci przeprowadzili wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowy. W czasie akcji mundurowi wykorzystali mobilną stację diagnostyczną, na której kontrolowali stan techniczny pojazdów wożących dzieci do szkół. W trzech przypadku ujawniono usterki techniczne skutkujące zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych kontrolowanych pojazdów.

Trwają kontrole szkolnych autokarów fot. KPP Kłobuck

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili wspólnie działania z Inspekcją Transportu Drogowego. Punkt kontrolny znajdował się w miejscowości Przystajń. Akcja pozwoliła na dokładne sprawdzenie stanu technicznego 10 autobusów wożących na co dzień dzieci do szkół z gmin Przystajń i Panki oraz z Opatowa.

W pojazdach wjeżdżających na mobilną stację diagnostyczną, sprawdzany był między innymi układ kierowniczy i hamulcowy, a dzięki zastosowaniu tak zwanych szarpaków hydraulicznych, weryfikowany był stan zawieszenia auta. Podczas działań, w przypadku trzech kontrolowanych pojazdów mundurowi ujawnili usterki techniczne skutkujące zatrzymaniem ich dowodów rejestracyjnych.

 

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj