Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Następny fragment DK91 gotowy i oddany do użytku. Połączenie z Rejtana w przyszłym tygodniu

Facebook Twitter

Prace wykończeniowe na miejskim odcinku DK91 mozolnie posuwają się naprzód. Trudnością w dokończeniu prac są też panujące zimowe warunki pracy.

DK91 gotowy
fot.mat.prasowe

Następny fragment DK91 gotowy

Deklarowane otwarcie całej trasy z początku roku przesuwa się w czasie, ale już od dzisiaj (25.01.) możliwy będzie przejazd kolejnym nowym odcinkiem. Wykonawca oddaje go właśnie do użytku:

Maciej Hasik: Od przedpołudniowych godzin w czwartek 25 stycznia udrożniony zostanie kolejny odcinek po oddaniu do użytku następnego fragmentu. Możliwy będzie dojazd Gierkówką do ulicy Krakowskiej z wjazdem i wyjazdem w obu kierunkach. Wykonawca zapowiada otwarcie połączenia z ulicą Rejtana w przyszłym tygodniu. Możliwa będzie pełna relacja północ-południe od Alei Jana Pawła II do ulicy Krakowskiej, czynne dwupoziomowe skrzyżowaniem przy ulicy Legionów i mostem nad Wartą.

Ja wyjaśnia Maciej Hasik, rzecznik w MZD, to nowe ronda oraz dwupoziomowe skrzyżowanie, które zbudowano w ramach inwestycji. Zostają włączone do ruchu, choć główne pasy al. Wojska Polskiego czekają jeszcze na swoje otwarcie:

Maciej Hasik: Do momentu oddania do użytku pełnego zakresu drogi na przebudowanym odcinku wjazdem Alei Wojska Polskiego od północy będzie się odbywał tak jak dotychczas poprzez Alei Jana Pawła II, w celu uniknięcia wjazdu tranzytu na nie w pełni drożną trasę i kolizyjnych sytuacji przy włączaniu się do ruchu. Kolejne informacje dotyczące zmiany w organizacji ruchu w związku z Aleją Wojska Polskiego podamy niebawem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj