Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aktywni poza szkołą mimo pandemii, w IV L.O. uczniowie działają na rzecz szkoleń z pierwszej pomocy

Facebook Twitter

Szerzenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy zawsze potrzebne. Zajmuje się tym uczennica IV L.O. im. Sienkiewicza - Natalia Błaszczyk, która prowadzi w mieście kampanię społeczną pn. „Akcja życie” w ramach olimpiady – Zwolnieni z Teorii.

fot. JamesRein/ Pixabay

To nie wszystko, prowadzone są także inne działania:

Ponownie nam zamknęli szkoły, więc te zajęcia się nie odbywają aktualnie w częstochowskich podstawówkach, jak i przedszkolach, ale dalej rozwijamy swój projekt. Zaczęliśmy od tego, że w grudniu jako „Akcja życie” wystąpiliśmy w wolontariacie, w „Szlachetnej Paczce”. Aktualnie działamy w dwóch domach dziecka na Wręczyckiej i na Przemysłowej. Tworzymy tam koła zainteresowań, jak i również pomagamy w nauce. Mamy koła ratownicze, medyczne, teatralne, integracyjne i sportowe.

Projekt trwający od początku roku szkolnego, rozwijany będzie także w Domach Pomocy Społecznej. Ponadto udało się zebrać pieniądze na zakup fantoma do dalszych szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wylicza Natalia Błaszczyk:

W DPSach pojawimy się od czerwca. Szczególny nacisk będziemy kłaść na to, żeby spędzić jak najwięcej czasu z tymi ludźmi. Na pewno się postaramy, żeby mieli jeszcze jakąś wiedzę na pewno z ratownictwa medycznego. Dużo nam pomogła szkoła. Dostaliśmy dofinansowanie w kwocie 500 zł, dodatkowo dostaliśmy jeszcze pieniądze z naszej zbiórki na zrzutka.pl w kwocie 721 zł. Fantom nam się przyda przede wszystkim do ćwiczeń i do tego, żeby poszerzać dalej wiedzę u młodych ludzi.

Jestem pełna podziwu, że uczniowie mimo pandemii spełniają się w innych dziedzinach

– dodaje dyrektor częstochowskiego Liceum im. Henryka Sienkiewicza, Jadwiga Sipa:

W tej trudnej sytuacji, kiedy rzeczywiście są zestresowani, spędzają dużo czasu przed komputerem, potrafią w sobie znaleźć jeszcze energię na takie działanie. Natalia jest doskonałym przykładem tego, że w każdej sytuacji, jak się chce, można działać i można coś robić i ja jestem naprawdę zachwycona jej postawą i postawą jej kolegów i koleżanek, że tak dużo robią dla innych.

Częstochowskie IV Liceum Ogólnokształcące odwiedziliśmy z naszym mikrofonem. Gratulujemy aktywności młodym ludziom.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023