Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ważna i bardzo potrzebna opieka psychologiczna. Program Centrum Zdrowia Psychicznego w Częstochowie

Facebook Twitter

Wśród programów profilaktyki to być może najważniejsze zadanie - dotyczy naszego zdrowia psychicznego. Specjaliści alarmują, że w czasie po pandemii zapotrzebowanie rośnie na tego typu porady, szczególnie długie kolejki ustawiają się do psychologów i psychiatrów dziecięcych.

Najwięcej porad udzielanych jest naszej młodzieży

W Częstochowie realizowany jest projekt Centrum Zdrowia Psychicznego. Umożliwia natychmiastową, bezpłatną pomoc specjalisty, bez skierowania czy bez zapisywania się na wizytę:

Paweł Poraj: Realizowany jest projekt Centrum Zdrowia Psychicznego. Ten projekt polega na tym, że na terenie właściwie wszystkich miast, powiatów będzie stworzone takie jedno centrum. Ten projekt umożliwia przede wszystkim kontakt osoby, która jeszcze nie korzystała z pomocy psychiatrycznej czy psychologicznej ze specjalistą bez umawiania terminu. Tutaj chodzi o kontakt z punktem zgłoszeniowo – koordynacyjnym, czyli taką wstępną rozmowę, weryfikację celu, potrzeb oraz oczekiwań pacjenta po to, żeby wskazać mu jak najskuteczniejszą i najlepszą drogę postępowania i leczenia dla niego.

– mówi Paweł Poraj, psycholog.

Na podstawie rozmowy ze specjalistami pacjent otrzyma wstępny plan leczenia

W ramach Programu Centrum Zdrowia Psychicznego można uzyskać pomoc, przychodząc do punktu zgłoszeniowo-koordynacyjnego. Niepotrzebne są żadne zapisy.

Paweł Poraj: Projekt umożliwia nam działania na kilku obszarach, czyli poradnia zdrowia psychicznego, w której pacjent może uzyskać pomoc psychiatryczną, psychologiczną oraz psychoterapeutyczną, jak również zespoły leczenia środowiskowego, czyli wizyty naszych zespołów terapeutycznych w domu pacjenta, u takich pacjentów, którzy nie mogą samodzielnie skorzystać czy dotrzeć do placówki. Dzięki temu przyspieszamy proces leczenia oraz skracamy terminy oczekiwania na wizytę ze specjalistą.

– informował psycholog Paweł Poraj. Informację znajdziecie też TUTAJ.

Więcej informacji tutaj: ul. Orkana 139b, 42–200 Częstochowa, 34 366 28 81.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj