Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akcja krwiodawstwa „Kropla Miłości – Zakochaj się w krwiodawstwie”

Facebook Twitter

"Kropla Miłości – Zakochaj się w krwiodawstwie" takim hasłem Częstochowski Legion – Klub HDK znów zaprasza do podzielenia się krwią. W dzień św. Walentego (14.02.) organizatorzy przygotują dla krwiodawców specjalne walentynkowe atrakcje.

HDK Legion Akcja krwiodawstwa Zbiórka krwi w Częstochowie częstochowscy krwiodawcy

Akcja krwiodawstwa na Placu Biegańskiego w Częstochowie

Zbiórka krwi odbędzie się w godzinach 9:00 – 13:00. na placu Biegańskiego w Częstochowie. Spotkanie odbędzie się jak zwykle w przyjemnej atmosferze i z dodatkowymi atrakcjami dla osób, które przyjdą podzielić się z potrzebującymi tym, co najcenniejsze, krwią, czyli lekiem, którego nie można wyprodukować.

Krwiodawcy będą mogli otrzymać wartościowe pakiety krwiodawcy wraz z imiennym podziękowaniem za oddaną krew. Zapewniony zostanie również słodki poczęstunek oraz pobudzająca kawa z ekspresu, które dodadzą energii po donacji. Przewidziany został również miły drobiazg, który zapewne uprzyjemni ten dzień, a będzie można go również podarować swojej Walentynce.

Akcja krwiodawstwa. Ważne informacje

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50 kg. Pamiętać należy, aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm, czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Zapraszamy wszystkich serdecznych dawców! Każda kropla krwi może uratować życie. Niech Walentynki staną się okazją do dzielenia się miłością i wsparcia dla innych.

Wszyscy, którzy w tym dniu oddając krew w oddziale na ulicy Kopernika 38, podadzą hasło „LEGION”, otrzymają zaświadczenie, które umożliwi odbiór gadżetów na Placu Biegańskiego od godz. 9:00 do godziny 13:00 w dniu akcji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024