Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akademia Jana Długosza coraz bliżej statusu uniwersytetu! [PORANNA ROZMOWA]

Facebook Twitter

Coraz nowsze informacje na temat planów uniwersyteckich częstochowskiej AJD płyną z rektoratu oraz z Warszawy. W miniony piątek (16.02.) udało się spotkać w stolicy rektor Akademii im. Jana Długosza prof. dr hab. Annie Wypych-Gawrońskiej z Wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Aleksandrem Bobko.

Cenne rozmowy ponownie zbliżają częstochowską uczelnię do przeobrażenia w Uniwersytet Przymiotnikowy. Mówiła o tym rektor w naszej porannej rozmowie.

W piątkowym spotkaniu wzięli również udział prorektor ds rozwoju prof. Zygmunt Bąk oraz częstochowscy parlamentarzyści. Docelowo AJd miałaby zyskać nazwę: Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Uruchomiona została już procedura konsultacji międzyresortowych w tej sprawie. Finałem będzie wydanie stosownej decyzji przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tej sprawie.

Dodaje prof. AJD dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, rektor częstochowskiej uczelni, która była naszym wtorkowym (20.02.) porannym gościem. Wcześniej uczelnia spełniła już kilka niezbędnych warunków wymaganych, by stać się uniwersytetem. Drogę do przekształcenia uczelni w uniwersytet otworzyło szóste w Akademii uprawnienie do nadawania stopnia doktora, tym razem w dziedzinie sztuk plastycznych. Cała rozmowa na ten temat do wysłuchania poniżej:

Rozmawiał Marcin Piwnicki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020