Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Napad na taksówkarza. Sprawca w rękach częstochowskiej policji

Facebook Twitter

Znów sceny niczym z filmu akcji miały miejsce w Częstochowie. 31-latek napadł na taksówkarza. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (30/31.03), policja dopiero teraz ujawniła szczegóły.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Do napadu doszło na Rakowie w rejonie ulicy Łukasińskiego. Sprawca, nie mając zamiaru zapłacić za kurs, zagroził taksówkarzowi przedmiotem przypominającym broń palną i zmusił go do opuszczenia pojazdu. Następnie skradł jego samochód. Przestępca szybko został namierzony i po pościgu ulicami Częstochowy, został zatrzymany.

Zebrany w tej sprawie obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienia mężczyźnie aż 5 prokuratorskich zarzutów: rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, zniszczenie mienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej i posiadania narkotyków.

Za te przestępstwa grozi nawet 15 lat więzienia

31-latek to mieszkaniec Łodzi odpowie jako recydywista, bowiem w przeszłości był już karany za tego rodzaju przestępstwa, odsiadywał też wyroki za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. W sobotę, decyzją częstochowskiego sądu, został tymczasowo aresztowany.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj