Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

4 stanowiska do nadawania nr PESEL dla Ukraińców w Urzędzie Miasta

Facebook Twitter

W budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Waszyngtona 5 zostały z dniem 16 marca uruchomione 4 stanowiska na sali obsługi interesanta dla ukraińskich uchodźców. Tutaj załatwią swoje urzędowe sprawy związane z nadawaniem numeru PESEL.

fot. czestochowa.pl

Potrzebny jest wniosek, złożenie odcisku biometrycznego i oczywiście fotografia do dokumentów. Wymagane zdjęcie ukraińscy uchodźcy będą mogli wykonać bezpłatnie w punkcie informacyjno-pomocowym przy ul. Śląskiej 3/5. Ponieważ procedura nadania numeru PESEL trwa ok. 30-40 minut trzeba liczyć się z kolejkami. Urzędnicy proszą interesantów o cierpliwość i wyrozumiałość. Urząd Miasta nie będzie w stanie obsłużyć jednocześnie i w pierwszych dniach wszystkich chętnych, dlatego apeluje: jeżeli ktoś może się wstrzymać – niech zgłosi się po numer PESEL za kilka dni.

Dodajmy, że Urząd Miasta Częstochowy czynny jest od poniedziałku do piątku, a w najbliższą sobotę 19 marca, stanowiska z myślą o obywatelach Ukrainy będą czynne dodatkowo od 7:30 do 11:30. Raz jeszcze dodajmy, że numer PESEL mogą uzyskać osoby, które przybyły do nas po 24 lutego, bezpośrednio z terenu Ukrainy w związku z prowadzonymi tam działaniami wojennymi.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj