Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W kwietniu 13-tka dla emerytów i rencistów. Na dodatek wyższa, bo bez podatku

Facebook Twitter

W kwietniu na kontach emerytów powinna pojawić się dodatkowa - 13-ta emerytura. Przypomnijmy, że nie trzeba składać żadnych wniosków o przyznanie trzynastki. Co ważne tegoroczna 13-tka jest bez podatku, w przeciwieństwie do tej wypłacanej w ubiegłym roku.

„13” będą wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie. To kwota 1338 zł 44 gr, jest to kwota brutto. Ministerstwo Finansów w tym roku zaniechało poboru podatku od 13 emerytury, ze świadczenia zostanie pobrana jedynie składka zdrowotna, zatem „13” netto, czyli na rękę wyniesie 1217 zł 98 gr.

Jak przypomina Beata Kopczyńska, rzecznik ZUS-u w regionie, dodatkową wypłatę otrzymają wszyscy uprawnieni emeryci i renciści, którzy mają przyznane długoterminowe świadczenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wkrótce rozpocznie wypłatę tych świadczeń.

„13” przysługuje świadczeniobiorcom, którzy na dzień 31 marca mają przyznane prawo do wypłaty emerytury lub renty bądź innego długoterminowego świadczenia wypłacanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jest 7 terminów wypłaty świadczeń. Świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze wraz z kwietniową emeryturą lub rentą

– informowała rzecznik zakładu w naszym regionie, Beata Kopczyńska.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022