Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mniej barier dla niepełnosprawnych np. w edukacji. Środki z PFRON – ruszył nabór wniosków

Facebook Twitter

Ruszył nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Aktywny Samorząd”, który w Częstochowie realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Chodzi o dofinansowania w ramach PFRON, które wesprą niepełnosprawnych.

Program pozwala np. na uzyskanie pomocy w zdobyciu prawa jazdy, ale wspiera też osoby, które zdecydowały się kontynuować naukę po szkole ponadpodstawowej:

Celem głównym tego programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów pomocy w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji. Moduł I pozwala na uzyskanie dofinansowania w zakresie likwidacji barier, które utrudniają aktywizację społeczną i zawodową. Natomiast moduł II ma stanowić pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym

Olga Dargiel – rzecznik częstochowskiego MOPS-u – wyjaśnia, w jaki sposób można aplikować o ośrodki i jak złożyć wniosek:

Wnioski powinny być składane elektronicznie za pośrednictwem platformy SOW. Aby złożyć wniosek za pośrednictwem tej platformy, należy zarejestrować się. Jest to system obsługi wsparcia, który jest finansowany ze środków PFRON i znajduje się na stronie sow.pfron.org.pl. Trzeba mieć adres poczty elektronicznej oraz profil zaufany ePUAP.

Ważne, aby przy składaniu wniosku pamiętać o terminach:

Jeśli chodzi o terminy przyjmowania wniosków – Moduł I – wnioski są przyjmowane od 1 marca do 31 sierpnia, natomiast Moduł II – wnioski przyjmowane są w 2 terminach: 1 – od 1 marca do 31 marca (wnioski dotyczące semestru letniego); 2 – od 1 września do 10 października (wnioski dotyczące semestru zimowego)

– instruowała zainteresowanych Olga Dargiel. Po więcej informacji i przydatnych szczegółów zaglądajcie do publikacji MOPS-u.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023