Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

22 IV akcje „Dziewczyny na Politechniki” i „Dziewczyny do ścisłych” znane z Politechniki, tym razem na platformie on-line

Facebook Twitter

20 uczelni w Polsce, politechniki i wydziały ścisłe uniwersytetów przygotowały dla uczniów internetowe wydarzenie. W ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki" i „Dziewczyny do ścisłych" do studiowania będzie zachęcać też Politechnika Częstochowska.

Chodzi o promocję technicznych kierunków, a zaproszenie kierują nie tylko do przyszłych studentek, choć do pań przede wszystkim:

Kiedy Politechnika Częstochowska powstała w 1949 roku, inaugurowała swoją działalność w jedynym wówczas wydziale mechanicznym, to na 161 studentów była tylko jedna kobieta, a w gronie nauczycieli akademickich nie było żadnych kobiet. Dzisiaj studentki Politechniki Częstochowskiej stanowią około 50% ogółu studentów, przy czym są wydziały, gdzie jest ich mniej np. na Wydziale Elektrycznym, ale na Wydziale Zarządzania to jest około 50% – tam, gdzie przeważają kierunki ekonomiczne.

Tegoroczne wydarzenie to część większego projektu

– mówi rzecznik uczelni Izabela Walarowska. Propaguje on kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet, zarówno w naszym kraju jak i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Dowiemy się jakie perspektywy stwarza studiowanie w Częstochowie:

Jeszcze jest o co walczyć. Jeszcze warto zachęcać dziewczyny, aby przełamały stereotypy i spróbowały zgodnie ze swoimi zainteresowaniami podjąć studia na uczelniach technicznych. Stąd ta akcja wspólnie z fundacją edukacyjną „Perspektywy” i z innymi uczelniami, będą występowały studentki uczelni technicznych i wydziałów ścisłych uiwersytetów, i w tych godzinach między 12 a 16 będą również prezentować się studentki Politechniki Częstochowskiej, będą one prowadzić konsultacje i odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji uczelni i kierunków studiów.

Wszystkiego dowiemy się na platformie on-line w czwartek (22.04.) od 12.00 do 18.00. Politechnika uruchomi swoją rekrutację w czerwcu, szczególnie będzie chciała kandydatów zachęcić studiowaniem na nowych kierunkach:

Zostanie otwarty system elektroniczny do rekrutacji. Oferujemy ponad 30 kierunków studiów, w języku polskim i w języku angielskim, na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Wprowadziliśmy również w tym roku 3 nowości – to na Wydziale Inżynierii Mechanicznej, Informatyki – Sztuczna inteligencja i Data Science oraz na Wydziale Inżynierii Produkcji Technologii Materiałów dwa nowe kierunki – Inżynieria chemiczna i procesowa oraz Inteligentny przemysł.

Jak mówi rzecznik Politechniki – Izabela Walarowska, podczas internetowej akcji „Dziewczyny do Ścisłych” zostaną przeprowadzone też warsztaty, które pozwolą odkryć i rozwinąć swoje zainteresowania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021