Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Politechnika Częstochowska podsumowuje inwestycje. Zapowiada ambitne plany na ten rok

Facebook Twitter

Politechnika Częstochowska podsumowała swoje ostatnie inwestycje. Uczelnia ma nowe archiwum, a w budynku rektoratu przy ul. Dąbrowskiego zainstalowana została winda. Dzięki temu obiekt będzie bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. To jednak nie koniec, mimo że inwestycje z 2023 roku zostały sfinalizowane.

Politechnika Częstochowska
fot.sklep.pcz.pl

Politechnika Częstochowska ma ambitne plany na 2024 rok:

Na ten rok Politechnika planuje rozwijanie swojej bazy sportowej:

Norbert Sczygiol: Myślimy o tym, żeby w tym roku popchnąć prace nad stadionem sportowym. Będzie tam boisko do gry w piłkę nożną lub piłkę siatkową, rugby. Będzie widownia na 300 osób i budynek taki socjalny do przebierania się, prysznice.

Ciągły rozwój jest wpisany w codzienną działalność uczelni wyższej, mówi prof. Norbert Sczygiol, rektor Politechniki Częstochowskiej. W ambitnych planach jest też rozwój pod względem naukowym i badawczym, a także rozwój społeczności uczelni. Na terenie uczelni są też plany związane z zagospodarowaniem nieużywanych budynków:

Norbert Sczygiol: Mamy halę za Wydziałem Inżynierii Produkcji  i Technologii Materiałów i tam takie stare garaże były, część rozbieramy, bo nie są do niczego nie potrzebne, ale część zostawiamy, ponieważ Wydział Budownictwa chce tam zainstalować maszyny do badań, to są przeważnie wielkogabarytowe maszyny. Także na razie mamy bardzo dużo planów.

prof. Norbert Sczygiol

Środowisko akademickie w Częstochowie chce wciąż stawiać na nowe, przyszłościowe kierunki kształcenia. Dla Politechniki to szansa uważa rektor:

Norbert Sczygiol: Liczba studentów w tym roku, jeżeli chodzi o Polaków, to nieznacznie wzrosła. Procentowo to nie jest dużo, ale te 150 osób to jest jednak cały rocznik jeden na jednym kierunku, więc jeżeli się ta tendencja utrzyma no, to będzie bardzo dobrze dla Politechniki. To są problemy, przed którymi stoją wszystkie uczelnie w Polsce, szczególnie techniczne. Tradycyjnie już największą popularnością cieszy się informatyka i logistyka. Odżyła trochę elektrotechnika, elektronika i automatyka. Nie ma specjalnie dużego zainteresowania energetyką, stąd energetyka jądrowa, mam nadzieję, pobudzi tutaj zainteresowania.

Zapowiada rektor PCz – prof. Norbert Sczygiol.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj