Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budżet na 2024 rok w Częstochowie – przegłosowany. Wpisano nowe zadania. Jakie?

Facebook Twitter

W czasie czwartkowej sesji Rady Miasta przyjęty został budżet na 2024 rok w Częstochowie. Jakie inwestycje się z nim znalazły?

Budżet na 2024

Późnym popołudniem w czwartek (14.12.) częstochowscy radni przegłosowali zapisy przyszłorocznego budżetu. Za jego przyjęciem, po autopoprawce prezydenta, było 20 radnych, 3 głosowało przeciw, 5 wstrzymało się od głosu. Co zmieniło się w budżecie miasta przed głosowaniem?

Prezydent Miasta ujął w zapisie przyszłorocznych dochodów i wydatków nowe zadania, wśród nich: przebudowę ulicy św. Kingi, nowy projekt współfinansowany środkami unijnymi pn. „Włączanie i różnorodność przez sztukę” czy potrzebne pieniądze na remont zewnętrznych schodów w Filharmonii. Pojawiły się w budżecie dodatkowe środki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, kosztem remontów liceów ogólnokształcących.

Jest też dodatkowy 1 mln 800 tys. zł na rozwój infrastruktury sportowej, pieniądze na inwestycje w miejskim szpitalu i na zadania drogowe – przebudowę ul. Wręczyckiej, czy ul. Zamenhofa. Prezydent miasta wpisał też rezerwę na wzrost wynagrodzeń, m.in. w instytucjach kultury. O wyższe wynagrodzenia upominali się np. pracownicy biblioteki. Rada Miasta ostatecznie przyjęła budżet miasta na 2024 rok.

Przeczytaj, może cię zainteresuje:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj