Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pilne! Autostrada A1 zablokowana, płoną ciężarówki. Nie żyje jeden z kierowców [WIDEO, AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Uwaga! Poważne utrudnienia na autostradzie A1. Doszło tam do kolizji, ruch odbywa się wyłącznie pasem awaryjnym.

autostrada A1

AKTUALIZACJA, godz. 21 Autostrada A1 wciąż nieprzejezdna

Przed godzina 18.00 na 441 kilometrze autostrady A1 w kierunku Lodzi doszło do zderzenia 5 zestawów pojazdów. Z informacji przekazanych Radiu Jura przez mundurowych wynika, że kierujący zestawem pojazdów marki Scania najechał na tył stojący na pasie ruchu w zatorze drogowym inny zestaw pojazdów. Samochody stanęły w ogniu. Siła uderzenia była tak duża, ze kolejne 3 poprzedzające zestawy pojazdów uległy uszkodzeniu.

Niestety wypadek ma swój tragiczny finał. W wyniku tego zdarzenia kierujący scanią poniósł śmierć na miejscu. Kierujący ciągnikiem marki Mercedes w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Droga jest nieprzejezdna. Zalecamy objazd DW-908 (węzeł Częstochowa-Południe) i apelujemy o ostrożność!

Uwaga kierowcy! Są poważne utrudnienia na autostradzie A1 i to w aż dwóch miejscach. Droga na jednym odcinku jest całkowicie zablokowana, na drugim ruch odbywa się jednym pasem. Najpierw na 134 kilometrze trasy, w kierunku na Łódź, doszło do kolizji. Jak informują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej komendy zablokowane są dwa pasy ruchu, a ruch odbywa się pasem awaryjnym.

Póki co wiadomo, że na trasie zderzyły się trzy pojazdy.

Przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Nie ma osób poszkodowanych, kierujący byli w chwili zdarzenia trzeźwi – informuje Marcin Knysak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Chwilę później na  441,3 km A1 w kierunku na Łódź  ( około 500 metrów za zjazdem na drogę wojewódzką 908) miało miejsce kolejne zdarzenie. Tym razem doszło tam do kolizji z udziałem aż pięciu zestawów pojazdów ciężarowych. Jeden z pojazdów ciężarowych najechał na   pojazdy stojące w zatorze ulicznym. Pojazdy płoną! A – powtórzmy jeszcze raz – autostrada A1 w tym miejscy jest całkowicie zablokowana. Trwa akcja gaśnicza!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024