Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

13 listopada poznamy rodziny, którym warto pomóc w Szlachetnej Paczce. Ruszy też specjalna infolinia

Facebook Twitter

Szlachetna Paczka działa coraz prężniej. Na naszym terenie również w nowych miejscowościach na mapie tej popularnej pomocowej akcji, czyli w Olsztynie, Mstowie i Janowie. Tylko w tych 3 miejscowościach pomoc w grudniu, przed świętami dotrze do 15-20 potrzebujących rodzin.

13 listopada poznamy już wszystkie domostwa i osoby którym możemy pomóc:

Teraz najważniejsze jest odwiedzanie potrzebujących rodzin, zbieranie ich historii. 13 listopada będzie otwarcie bazy rodzin, która będzie publikowana na stronie. Darczyńca będzie mógł wybrać taką rodzinę, której będzie pomagał. Wybierając rodzinę, darczyńca zobowiązuje się, żeby spełnić trzy najważniejsze potrzeby tej rodziny. Często jest tak, że darczyńcą nie jest jedna osoba tylko grupa osób – około 10-15 osób – i tworzą jedną paczkę dla rodziny

– mówi lider Szlachetnej Paczki w rejonie Renata Romaniewicz. Często pilne potrzeby dla rodziny organizuje całe grono przyjaciół czy współpracowników. Wspólnie można stworzyć jedną paczkę:

Dokładnie. Nawet jeżeli ktoś pierwszy raz się zdecyduje być darczyńcą, ma obawy, to jeżeli znajomi, przyjaciele czy ludzie z pracy dowiadują się, że paczka jest robiona, to włączają się również do pomocy.

Radio JURA: Pomoc jest w tym roku jeszcze bardziej niezbędna?

Jest coraz więcej potrzebujących osób, ale też starszych czy schorowanych.

Jak mówią wolontariusze, wiele zawiniła pandemia – ubóstwo jest widocznie coraz bardziej, a w odwiedzanych domach brakuje często podstawowych artykułów. Co najczęściej trafi do paczek dla rodzin?

Przede wszystkim to żywność, środki czystości, takie podstawowe rzeczy. Niektórzy potrzebują tylko, żeby ktoś ich wspierał, bo czują się samotni. Rusza też telefon dla starszych osób, jest to Dobre Słowo, gdzie starsza osoba może zadzwonić na infolinię i porozmawiać z kimś. Bardzo fajne rozwiązanie.

Z liderką Szlachetnej Paczki – Renatą Romaniewicz, również o nowej telefonicznej inicjatywie dla seniorów, rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj