Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

12 września rusza pomocowa akcja „500+ km dla Rity i Kasi”

Facebook Twitter

Będzie miała ogólnopolski zasięg, ale z przystankiem w Częstochowie. Celem imprezy jest pokonanie w jak najkrótszym czasie trasy rowerowej z Gdańska do Bielska Białej.

fot. Fundacja Sportu Pozytywnego

Podczas trwania rajdu kolarskiego, organizatorzy będą zbierać środki na rzecz sfinansowania kosztów rehabilitacji dwóch rowerzystek, które uległy poważnemu wypadkowi:

Co roku wybieramy osoby, którym możemy pomóc poprzez sport. W tym roku właśnie uznaliśmy, że Rita i Kasia potrzebują tej pomocy a przy okazji my przejedziemy ponad 500km. Organizatorami tej akcji są Fundacja Sportu Pozytywnego i też grupa strażaków i tutaj nieodzownie to wsparcie straży, zabezpieczenie naszej trasy i logistyce jest nieodzownym elementem, za co też serdecznie dziękujemy. 

– mówi Kamil Radomski, z Fundacji Sportu Pozytywnego. Celem dodatkowym jest promowanie bezpiecznej jazdy na rowerze oraz zachowania 1,5 m odstępu od wymijanych rowerzystów na drogach. Charytatywną akcję można wesprzeć na kilka sposobów.

Jest zbiórka, która jest udostępniona też na wydarzeniu facebookowym naszej akcji oraz na stronie. Można wpłacić każdą kwotę. Sprawdzona metoda – będziemy mieli na całej tej trasie bidony specjalnie zaplombowane, do których będziemy zbierali pieniądze i pieniądze od kolarzy, którzy chcą się do nas dołączyć, bo do tego bardzo mocno zachęcamy, żeby wspólnie z nami pokręcić trochę kilometrów. Nie trzeba od razu 600, można 20, 10, można choćby 5 na każdym typie roweru. 

– dodaje Kamil Radomski. To już IV edycja imprezy. Podczas poprzednich edycji zebrano środki na rehabilitację między innymi dla strażaka Mateusza Maluszkiewicza, czy utytułowanego kolarza Ryszarda Szurkowskiego. Cykliści w niedzielę 13 września rano mają dotrzeć do Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj