Zwycięstwo Rakowa w Pucharze Polski

W meczu 1/32 Totolotek Pucharu Polski, rozegranym w środę (25.09) Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 1:0. Bramkę na miarę awansu zdobył w 72 minucie Maciej Domański.

Po ubiegłorocznych, doskonałych występach Rakowa w Pucharze Polski, kibice liczą na powtórkę w tym sezonie. Przypomnijmy, że w pucharowych rozgrywkach 2018/2019 Raków wyeliminował takie potęgi jak Lech Poznań czy Legię Warszawa.
Na razie czerwono-niebiescy są na dobrej drodze do powtórzenia tych wyników. Awansowali do 1/16 finału, pokonując Chojniczankę w Chojnicach 1:0, po trafieniu w 72 minucie Domańskiego. Raków przystąpił do tego meczu w mocno rezerwowym składzie, na ławce usiedli min. bramkarz Michał Gliwa, Petr Shwarz, a Miłosz Szczapański, Brown Forbes czy Daniel Bartl weszli na murawę dopiero w 2 połowie spotkania.

Skład Rakowa wyglądał następująco: Szumski, Kościelny, Jach, Szymonowicz, Malinowski (81. Bartl), Babenko, Sapała, Skóraś, Domański (77. Brown Forbes), Luković (61. Szczepański), Musiolik

Kolejnego rywala w Pucharze Polski częstochowianie poznają w najbliższy piątek (27.09), a już w sobotę (28.09) Raków w ramach 10 kolejki PKO Ekstraklasy, na stadionie w Bełchatowie podejmie drużynę Wisły Płock.