Zwycięstwo Jakuba Miśkowiaka w drugim turnieju finałowym o Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów!

W drugim turnieju Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów rozegranym w Krośnie (25.09) triumfował zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa - Jakub Miśkowiak. Nasz junior wywalczył w zawodach 17 punktów i wygrał bieg finałowy. Drugie miejsce zajął inny reprezentant Polski, Mateusz Cierniak, który startował z "dziką kartą". Na ostatnim miejscu na podium stanął Duńczyk Mads Hansen.

Drugi z częstochowian, Mateusz Świdnicki świetnie spisywał się przez całe zawody, zdobywając w serii zasadniczej 14 punktów. Niestety w półfinale został wykluczony i zawody ukończył na 5 pozycji.
Po drugim turnieju finałowym Miśkowiak prowadzi w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 38 punktów. Tuż za nim plasuje się Hansen, mający na koncie 2 punkty mniej. Trzeci jest Wiktor Lampart z 30 punktami, Świdnicki plasuje się na 5 miejscu z 19 punktami.
Przed młodymi zawodnikami decydujące starcie, które będzie miało miejsce w czeskich Pardubicach, w najbliższy piątek (01.10)\