Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ZST rekrutuje i poleca przyszłościowe kierunki. Świętował również 60-lecie

Facebook Twitter

Mimo wakacji nie zapominajmy o środowisku szkolnym i uczniach. Na te obchody czekali od ubiegłego roku. Wszystko z powodu pandemii. 60 lat minęło częstochowskiemu Zespołowi Szkół Technicznych.

fot. zst.czest.pl

Jestem szczęśliwa, że udało się w końcu, z rocznym opóźnieniem ten Jubileusz zorganizować. Pandemia szalała – nie było sensu i możliwości zorganizowania tej imprezy. Świętowaliśmy w Miejskiej Galerii Sztuki, w Ogrodzie Dydaktycznym Zespołu Szkół Technicznych. Podsumowania podziękowań dla wszystkich tych osób, które od lat nas wspierały, które od lat w nas wierzyły, i które od lat z nami współpracowały.

Szkoła obchodziła okrągły jubileusz, chociaż z poślizgiem

– mówi Patrycja Rozpondek, wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych. Przełom czerwca i lipca to czas rekrutacji do szkół średnich, dlatego uczniów pytaliśmy, czy naukę tutaj polecają swoim młodszym kolegom i koleżankom?

Uczy nam się tutaj dobrze, jest fajna atmosfera w szkole, mili nauczyciele. Pomagają nam zawsze, kiedy tego potrzebujemy.

Kształcą nas w tym kierunku, w którym chcemy się dokształcić. Np. my jesteśmy na architekturze krajobrazu, to uczymy się pielęgnacji roślin, projektowania ogrodów, czyli tego, co jest nam potrzebne.

Jak ktoś chce zdobywać zawód, szczególnie budowlany, a nasza szkoła słynie z budownictwa – to polecam!

– mówią uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z al. Jana Pawła II. Na młodych ludzi czeka w szkole długa lista kierunków, które zapewniają specjalności poszukiwane dzisiaj na rynku pracy.

Ważna jest rekrutacja, ważne jest, żeby pielęgnować te kierunki kształcenia, które już mamy. Mamy dosyć bogatą ofertę edukacyjną, zwłaszcza w Technikum nr 12 im. Jana Pawła II. Mamy takie kierunki kształcenia jak Technik architektury krajobrazu – jest to kierunek, który bardzo prężnie działa, Technik ochrony środowiska, Technik inżynierii sanitarnej, Technik budownictwa z innowacją – jest to klasa mundurowa, Technik informatyk. Jeśli te klasy będą zapełnione, będziemy mogli spać spokojnie

– dodaje Patrycja Rozpondek, wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024