Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszył kolejny etap rekrutacji. Absolwenci podstawówek do 10 lipca mają czas na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej

Facebook Twitter

W poniedziałek (3.07) ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów. W czwartek (6.07) otrzymali zaświadczenia o wynikach szczegółowych. Teraz czas na kolejny etap rekrutacji. Do poniedziałku 10 lipca mają czas, by dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty do szkół, w których chcą kontynuować naukę.

Startuje rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Ruszył kolejny etap rekrutacji

Od wielu lat częstochowskie licea cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów zarówno z Częstochowy, jak i powiatu. W wielu z nich ilość chętnych przekracza ilość przygotowanych dla kandydatów miejsc:

Rafał Piotrowski: Bez wątpienia Słowacki jest na topie bardzo mocno. Norwid na pewno też bardzo wysoko się plasuje. Traugutt, ale i Biegański cieszy się bardzo dużą popularnością. Bez wątpienia jeśli chodzi o klasy ogólnokształcące w liceum w Zespole Szkół Technicznych Ogólnokształcących, Żeromskiego, czyli tzw. oddział przygotowania wojskowego, gdzie ponad dwie osoby na jedno miejsce.

– mówił Rafał Piotrowski. Naczelnika Wydziału Edukacji zapytaliśmy o to, które profile cieszyły się największą popularnością w pierwszym etapie rekrutacji.

Rafał Piotrowski: Kierunki ścisłe w liceach, czyli tam gdzie geo-chem, , geografia, informatyka, klasy humanistyczne, ale z takimi językami jak hiszpański czy włoski. I oczywiście kierunki kształcenia w szkołach zawodowych, takie myślę, że bardzo wiodące, przyszłościowe, to bez wątpienia kierunki związane z gastronomią, hodowca koni, weterynarz. Ten rynek pracy bardzo mocno się na naszych oczach zmienia i będzie się zwyczajnie zmieniał.

Jak egzaminy ósmoklasisty wypadły w poszczególnych szkołach w Częstochowie i powiecie? Wyniki opublikowała już na swojej stronie Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie – tabelki znajdziecie TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj