Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Znany jest już szczegółowy program wizyty papieża Franciszka w Polsce

Facebook Twitter

Centralnym punktem wizyty Ojca Świętego będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Papież odwiedzi także Częstochowę oraz obóz Auschwitz-Birkenau.

W czwartek 28 lipca na Wałach Jasnogórskich odbędzie się Msza św. dziękczynna z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, podczas której homilię wygłosi papież Franciszek. A na Jasnej Górze przygotowania do lipcowej pielgrzymki nabierają tempa. Rozpoczęły się intensywne prace przy budowie specjalnego podium, propozycja tekstów liturgicznych została wysłana do Watykanu, próby rozpoczęły jasnogórskie chóry.

Ważna informacjA, podczas pielgrzymki Franciszka na Jasną Górę, do udziału we Mszy św. nie są przewidywane żadne bilety wstępu ani wejściówki. Wyznaczone miejsca przygotowane będę jedynie dla osób niepełnosprawnych oraz kapłanów celebrujących Eucharystię.

Na placu przed jasnogórskim szczytem powstanie specjalny sektor dla ok. 10 tys. osób. Wejdą do niego wybrani przedstawiciele z każdej diecezji, którzy w będą reprezentować przed papieżem cały Kościół w Polsce. Dla wszystkich, którzy nie będą w stanie dostać się na plac przed szczytem, na czas spotkania Ojca Świętego na Alejach Najświętszej Maryi Panny ustawione zostaną telebimy. Rozbudowane będzie też nagłośnienie.

Dla gości specjalnych, obok ołtarza polowego, przygotowane zostanie dodatkowe podium. Zmieści się na nim ok. 2 tysięcy osób, nie będzie ono jednak połączone ze schodami, tak jak to bywało podczas pielgrzymek Jana Pawła II.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024