StartWiadomość dnia Wideo

Znamy wyniki głosowania Budżetu Obywatelskiego

W tym roku w ten sposób wydamy ponad 8,7 mln złotych w każdej z dzielnic na 112 różnych zadań.

Ocenia prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. W IV edycji budżetu obywatelskiego w Częstochowie zagłosowało ponad 30 tys. osób, frekwencja w głosowaniu rośnie, choć na razie wyniosła tylko 13,2%. Najchętniej głosowali mieszkańcy Dźbowa. W tym roku trzeba było wybrać najciekawsze i najbardziej potrzebne inwestycje z ponad 520 zgłoszonych przez częstochowian. Oprócz dzielnicowych zadań kilka ogólnomiejskich projektów także doczeka się w przyszłym roku realizacji.

Mówi Justyna Wrzalik z Urzędu Miasta. Wśród oryginalnych pomysłów znalazły się dwie plaże miejskie nad Wartą, czy mini tężnie przy Promenadzie w dzielnicy Północ. Pojawią się w Częstochowie też proekologiczne inwestycje, jak budki dla owadów czy fotopułpaki w celu przeciwdziałania dzikim wysypiskom śmieci. Wygrały też dwie ogólnomiejskie imprezy integracyjne.

Dodaje Agata Wierny, kierownik Referatu Partycypacji i Konsultacji Społecznych w częstochowskim magistracie. Wyniki tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronach konsultacje.czestochowa.pl.

Zostaw komentarz