Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zmian w MPK będzie jeszcze więcej. Nowe połączenie Częstochowy z Olsztynem

Facebook Twitter

Po otwarciu DK91 planowane są zmiany w komunikacji miejskiej MPK. Zostanie zmienione połączenie autobusowe między Częstochową, a Olsztynem.

MPK

Częstochowianie, ale i kierowcy przejeżdżający przez nasze miasto, czekają na pełne otwarcie po przebudowie al. Wojska Polskiego. Drogowcy trzymają nas w niepewności, bo cały miejski odcinek miał być przejezdny do końca ubiegłego roku. Na razie wiemy, że już po otwarciu DK91 planowane są zmiany w komunikacji miejskiej. Zostanie zmienione połączenie autobusowe między Częstochową, a Olsztynem. Podmiejską linię nr 58 zastąpi linia 34.

Krzysztof Matyjaszczyk: Można powiedzieć, że będzie to linia turystyczno-zakupowa , bo dla mieszkańców Częstochowy będzie można na bilecie tym samym z którym podróżują po mieście, będzie można wybrać się do Olsztyna, nie trzeba będzie kupować biletu podmiejskiego. Dla mieszkańców Olsztyna, będzie łatwość w dostępie do tych centrów handlowych, które mamy na naszym terenie. Liczę, że skorzystamy na tym wszyscy.

Samorząd rozpoczął ze styczniem pierwszy etap tzw. optymalizacji komunikacji miejskiej w Częstochowie. Już dokonano korekty rozkładów jazdy tramwajów, udrożniono też ruch na DK-46. Niebawem czekają nas kolejne etapy zmian, zapowiada prezydent Częstochowy.

Krzysztof Matyjaszczyk: Będziemy wsłuchiwać się w zgłaszane przez samych mieszkańców potrzeby. Mamy już przygotowany etap II i III, ale on też zależy częściowo od inwestycji infrastrukturalnych, takich które nam pomogą, na przykład pokryć kolejne biały plamy w Częstochowie właśnie komunikacją publiczną. Czasami jest to uzależnione od jakiegoś skrzyżowania, która trzeba będzie przebudować czy od innej infrastruktury, która musi przy tej okazji   powstać. I będziemy sukcesywnie informować mieszkańców o tych kolejnych korzyściach związanych ze zmianami w komunikacji publicznej.

Informował mieszkańców prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj